P0

Kelionės laiku

„Atviroje Klaipėdoje“ – kelionės laiku (4)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-06-28


Portalo „Atvira Klaipėda“ žurnalistai pradeda įgyvendinti dar vieną Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis iš dalies finansuojamą kultūros ar meno srities projektą „Kelionė laiku Klaipėdos gatvėmis”.

Jo metu padedant Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos valdomam unikaliam AdM archyvui bus galima išvysti, kaip per XX amžių neatpažįstamai pasikeitė kai kurios mūsų miesto vietos, o žurnalistai surinks informaciją apie tą kaitą ir jos priežastis.

AdM yra 1948 m. Vokietijoje įkurtos organizacijos Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V. (AdM), vienijančios 1944 m. bei vėliau į Vakarus pasitraukusius Klaipėdos krašto gyventojus, archyvas, oficialiai dar vadinamas „Klaipėdos krašto darbo grupės archyvu“. Jis ilgą laiką buvo sunkiai arba beveik visai neprieinamas visuomenei, kol pagaliau buvo perduotas minėtajai bibliotekai. Labai svarbi šio archyvo dalis – itin retos Klaipėdos nuotraukos, kuriose užfiksuota ir daugelis jau neišlikusių pastatų, viešųjų Klaipėdos vietų.

Kelionę laiku pradėsime jau šį šeštadienį – nuo Jono kalnelio apylinkių ir rytinės miesto dalies Dangės pakrančių.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (AdM archyvo) ir Martyno Vainoriaus nuotr.


2019-06-28

4 komentarai “„Atviroje Klaipėdoje“ – kelionės laiku”

  1. Puiki idėja. Be praeities nebus ateities. Senamiestis tam ir yra, kad žinotume kaip čia viskas prasidėjo, kaip viskas buvo. Tokią vertybę turime ir nesaugome. Būkime garbingi ir didingi! Tai turėdami, labiau vertinsime save. Klaipėda yra unikali! Gražu, kai diskusijos apie praeities įvykius vėl atgimsta.

  2. Ir? Keliauti laiku už mokesčių mokėtojų pinigus apsimoka? Paramos forma, taip sakant? Tai apie tai, kad meras ras, kur sukišti savo nusenusius bendražygius, neberašysime? Kad Klaipėdai gresia dar vienas mero patarėjas, kuriam reikia atsilyginti už ištikimybę? Kad niekur nedingsta ir du vicemerai, kuriems ieškoma prieglobsčio savivaldybės įmonėse? Proveržis, kurį garantavo už Grubliauską balsavę siaurapročiai…

    • Neverkit – pirmieji parašėme ir ne apie vieną, o apie du naujus mero patarėjus. Parašysim ir ateityje apie viską, ką žinosime, tik jei bus ne tik tokių komentuotojų, bet prisidedančiųjų bent euru, kad būtų galima ne dviejų, o bent trijų žmonių kolektyvą išlaikyti ir dar normalias algas sumokėti. O už tuos 3500 Eur (nepamirškit išskaičiuoti 40 proc. mokesčių – 1400 Eur) tikrai sąžiningai atidirbsime Klaipėdos istorija besidomintiems mokesčių mokėtojams ir tikrai ne pagal kokius PR agentūrų įkainius. Eilinį kartą pasitvirtina liaudies išmintis, kad kuo pats kvepi, tuo kitą tepti. Jei tamsta esi nuperkamas už 2100 Eur, tai nereiškia, kad ir kiti tokie. Kaip sakoma bažnyčioje, palinkėkime jums ramybės, nes tokios emocijos prie gero nepriveda 🙂

    • >>>Patogi parama. Jus cia apie kitus pagal save sprendziate? 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt