P0

Regionas

Kuršių nerijoje – mažiau plastiko

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-28


Neringos savivaldybė, Lietuvos buriuotojų sąjunga ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija penktadienį pasirašė memorandumą „NE plastiko bangai“, kuriuo siekiama vienkartinių plastikinių gaminių vartojimo mažinimo Neringoje ir Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

Memorandumą „NE plastiko bangai“ pasirašė Lietuvos buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Arvydas Usnys, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser ir Neringos meras Darius Jasaitis. Neringos savivaldybės nuotr.

Memorandumą pasirašiusieji  įsipareigojo numatyti ir įgyvendinti priemones, skirtas mažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą ir plastiko atliekų susidarymą, vykdyti prevenciją ir švietėjišką darbą bei glaudžiai bendradarbiauti, prisidedant prie vienkartinių plastikinių gaminių vartojimo mažinimo tokiose srityse kaip švietimas, renginių organizavimas, kurortinių paslaugų teikimas.

„Jautriau ir atsakingiau į šią globalią problemą mus skatina žvelgti tai, kad Kuršių nerijos kraštovaizdis yra itin jautrus tokių grėsmių kaip klimato kaita, nepalankūs klimato reiškiniai, gaisrai, poveikiui. Saugodami mus supančią aplinką, turime keisti savo vartojimo įpročius, nes vienkartiniai plastikiniai gaminiai patenka tiek į Kuršių marias, tiek į Baltijos jūrą ir ne visada pavyksta juos sėkmingai surinkti. Kai kurių įpročių ir net tradicijų keitimui prireiks ir savivaldybės tarybos sprendimų“, – Neringos savivaldybės pranešime cituojamas jos meras Darius Jasaitis.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser pasidžiaugė, kad netrukus startuos ir verslo subjektus apjungianti aplinkosaugos iniciatyva, kuria bus skatinama atsisakyti vienkartinio plastiko gaminių – plastikinių bokalų, šiaudelių, plastikinių įrankių, lėkščių ir pan.

Teigiama, jog prie memorandumo „NE plastiko bangai“  bus kviečiamos prisijungti ir kitos šalies savivaldybės, Neringos verslo subjektai, kurorte vykstančių renginių organizatoriai.


  2019-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt