P0

Verslas

Nori įamžinti Klaipėdos pramonės ir prekybos rūmų 100-metį (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-29


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) raštu kreipėsi į Savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Neniškį dėl Klaipėdos pramonės ir prekybos rūmų 100-mečio įamžinimo.

KPPAR savivaldybės prašo leisti iki spalio 1 d. buvusių, pokario metais nugriautų Biržos rūmų vietoje (dabartiniame skvere ties Danės g. prieš Žvejo paminklą) įrengti atminimo ženklą bei pasodinti simbolinį verslo bendrystei skirtą medelį. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr.

KPPAR yra didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija, vienijanti 230 įmonių.

Į Prekybos rūmus Klaipėdos pirklių korporacija buvo pertvarkoma remiantis Prūsijos 1897 m. įstatymo redakcija. Ji suteikė Prekybos rūmams juridinio asmens statusą ir naujų funkcijų, tarp kurių buvo ir ekspertų prisaikdinimas, produktų kilmės sertifikatų išdavimas, rūmai turėjo prisidėti pildant prekybos registrą. Pati reorganizacija įvykdyta 1919 m. rudenį. Spalio 1 d. Pirklių korporacijos taryba priėmė Reorganizavimo statutą ir Prekybos rūmų rinkimų statutą. Kitą dieną už šiuos dokumentus neeiliniame susirinkime balsavo Pirklių korporacija. Klaipėdos prekybos rūmų (vok. Handelskammer Memel) veiklos teritorija apėmė Klaipėdos miesto ir Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškąsias apskritis.

Atsižvelgdami į tai, kad tai seniausia verslo savivaldos organizacija dabartinės Lietuvos teritorijoje, turėjusi didelę įtaką Klaipėdos krašte, KPPAR savivaldybės prašo leisti iki spalio 1 d. buvusių, pokario metais nugriautų Biržos rūmų vietoje (dabartiniame skvere ties Danės g. prieš Žvejo paminklą) įrengti atminimo ženklą bei pasodinti simbolinį verslo bendrystei skirtą medelį.


2019-06-29

Vienas komentaras apie “Nori įamžinti Klaipėdos pramonės ir prekybos rūmų 100-metį”

  1. Vot medžius tegul sodina! Kiekvienas norintis įsiamžinti po medį! Bet tikrą medį, lietuvišką, pagal mūsų klimatui būdingos rūšies, o ne GMO mutantų atvežtinių neūžaugų, anų tai jau gana, ačiū nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt