P0

Kultūra

Algimantas Kalvaitis pristatė „vakarinį pasivaikščiojimą“

Ieva Korsakaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-01


Pirmadienio vakarą I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje atidaryta Algimanto Kalvaičio fotografijų paroda „Klaipėda. Vakarinis pasivaikščiojimas“.

Parodos autorių jos atidarymo metu kalbino festivalio organizatorius Sigutis Jačėnas. Ievos Korsakaitės nuotr.

Šį kartą Algimanto fokuse – visiškai atsitiktinai užfiksuoti vakaro sutemų vaizdai gimtajame Klaipėdos mieste. Eksponuojamas fotografijų ciklas – vakarinių pasivaikščiojimų rezultatas.

Vakarinis miesto vaizdų archyvas ilgai kaupėsi fotomenininko stalčiuje, tačiau atėjus laikui tuos stalčius „išsikuopti” pristatė parodą: „Pas visus fotografus yra posakis – tegul paguli stalčiuje, kai paguli, matai, ar tai vertas rodyti daiktas, ar ne“.

Nuo 8 metų fotografuoti pradėjęs A. Kalvaitis pasakojo, jog idėja surengti tokį fotografijų ciklą, kuriame užfiksuotas vakaro sutemų apgaubtas gimtasis Klaipėdos miestas, kilo per fotografų suvažiavimą Nidoje.

„Fotografai renkasi kiekvieną rudenį Nidoje ir vienas fotografas suomis atvežė net tris albumus išleidęs savo miesto vakarinio paveikslavimo. Ir pagalvojau: jeigu suomiai gali, tai ir aš galiu“, – su šypsena pasakoja A. Kalvaitis.

Tai – pirmoji paroda iš renginių ciklo „Klaipėdos vasaros festivalis 2019“. Jo metu  iki rugpjūčio 30 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje ir kieme/kavinėje „Pauzė“ bus atidaromos parodos, vyks teatro dirbtuvėlės mažiesiems, koncertai, bus rodomi Lietuvos kino klasika tapę vaidybiniai filmai.

A. Kalvaičio parodą bus galima pamatyti iki liepos 12 d.


  2019-07-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt