P0

Svarbu, Verslas

Ir toliau prausimės pigiau nei pernai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-07-01


Nuo šiandien įsigaliojanti nauja centralizuotai uostamiesčiui ir Gargždams tiekiamos šilumos kaina ir vėl bus gerokai mažesnė nei tokiu pačiu metu pernai.

20018-ųjų liepą už šilumą, sunaudotą gyvatukui ir vandeniui pašildyti, teko mokėti 3,87 ct/kWh be PVM, o dabar AB „Klaipėdos energija” valdybos nustatytas tarifas siekia 3,08 ct/kWh – yra 20,4 proc. mažesnis.

Lyginant su šių metų birželiu tarifas irgi sumažėjo, tačiau tik simboliškai – 0,01 cento.

Palmiros Mart nuotr.

Pigiausią šilumos energiją liepos mėnesiui pasisiūlė tiekti UAB „Fortum Klaipėda” – bendrovė ją įkainojo 0,44 ct/kWh.  Tačiau iki liepos 10 d. ji šilumos netieks, nes iki tol vyksta šios atliekų deginimo jėgainės planinis remontas, kartu yra rekonstruojama ir šilumos trasa, esanti Statybininkų prospekte.

Iki minėtosios datos šilumos energija bus superkama iš „Miesto energijos” (0,47 ct/kWh), AB „Klaipėdos baldai” (0,48 ct/kWh), AB „Klaipėdos mediena” (0,49 ct/kWh) ir UAB „Pramonės energija” (2,48 ct/kWh).  O nuo liepos 10 d. sugrįžus į rikiuotę „Fortum Klaipėda” ji taps vieninteliu šilumos tiekėju.

Pastaroji bendrovė šilumos energiją šią liepą parduos net 65 proc. pigiau nei pernai tuo pačiu metu (1,26 ct/kWh).  Abi medienos pramonės įmonės savo šilumą parduoda apie trečdaliu pigiau, o „Pramonės energija” smarkiai išsiskiria iš šio konteksto, nes šilumą pabrangino net tris kartus. Tiesa, iš jos bus nupirkta tik apie trečdalis pasiūlyto kiekio, kuris sudarys apie 17,5 proc. planuojamo viso poreikio.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2019-07-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt