P0

Švietimas

Italė Klaipėdoje tyrinėjo antis ir nuodėgules

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-01


Jūrų biologijos magistrą Palerme (Italijoje) studijuojanti Ylenia Vernacie pagal „Erasmus+“ programą atvyko į Klaipėdos universitetą (KU). Atlikdama tyrimus savo baigiamajam magistro darbui, ji KU Jūros tyrimų instituto (JTI) laboratorijose praleido du mėnesius.

Italė KU JTI Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje tyrė jūrines antis, kadangi studentės baigiamojo darbo tema – „Baltijos jūros ledinių ančių (Clangula hyemalis) ir nuodėgulių (Melanitta fusca) kepenų audinių elementų sudėtis“.

„Dirbdama institute išmokau atlikti paukščių autopsiją ir paruošti kepenų mėginių pavyzdžius cheminei analizei laboratorijoje. Rezultatus vis dar analizuoju, bet galiu patvirtinti, kad tai buvo tikrai įdomus darbas“, – pasakojo Ylenia. Studentei stažuotės metu vadovavo Klaipėdos universiteto mokslininkė dr. Rasa Morkūnė.

Švietimo vidus

Pastaroji gyrė Ylenią už kruopštų darbą laboratorijoje.

Mergina teigia, JTI sutikusi daugybę malonių žmonių, mokslininkų, kurie mielai talkino tyrimų procese, dalijosi gerąja patirtimi, tad institute praleistas laikas buvo įsimintinas.

„Institutas – vieta, kurioje gera dirbti. Specialistai čia puikiai išmano savo veiklą. Darbas JTI yra itin gerai organizuotas, taip pat mane sužavėjo ten esančios modernios laboratorijos“, – pasakojo studentė.

Ylenia sako, kad išvykusi atgal į Italiją labiausiai pasiilgs būtent instituto ir bendrabučio, kuriame gyveno, o ypač, ten sutiktų žmonių.


2019-07-01

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt