P0

Miestas

Į Klaipėdą vėl atvyks Portugalijos kariai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-02


Trečiadienį, 11 val., Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje vyks Portugalijos rotacinių pajėgų karių sutikimo ceremonija.

Rikiuotėje taip pat dalyvaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai.

Portugalijos kariuomenės rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 m. vasaros. Martyno Vainoriaus nuotr.

Portugalijos kariai įsikurs Klaipėdoje dislokuoto Butigeidžio dragūnų bataliono kareivinėse ir treniruosis daugiausiai su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį iki rugsėjo Portugalijos kariai taip pat dalyvaus bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis.

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta pagal NATO sutartas atgrasymo priemones (angl. Assurance Measures) NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Pastarąjį kartą Portugalija rotacines pajėgas į Lietuvą treniruotis su mūsų šalies kariais buvo atsiuntusi 2018 m. pavasarį jūros pėstininkų kuopą. Portugalijos kariuomenės rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 m. vasaros.

Nuo 2014 metų pavasario, kai buvo pradėtos taikyti NATO atgrasymo priemonės, Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinių sausumos pajėgų kuopų kariai.


2019-07-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt