P0

Fotoreportažai, Sportas

Klaipėdiečiai Europos žaidynių varžybose liko per plauką nuo pusfinalio

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-02


Baltarusijoje vykusiose II Europos žaidynių lengvosios atletikos varžybose Europos žaidynėse dalyvavo ir Lietuvos lengvosios atletikos komanda, kurioje buvo ir būrys klaipėdiečių –  sportininkai Erika Krūminaitė, Artūras Janauskas, Martynas Vrašinskas, Benediktas Mickus ir treneris Mindaugas Krakys.

Vytauto Dranginio nuotr.

Komandinių varžybų pirmajame rate lietuvaičiai rungtyniavo trečioje grupėje kartu su Lenkijos, Baltarusijos, Čekijos, Latvijos ir Airijos komandomis. Nugalėtoja pateko tiesiai į pusfinalį, o likusios dėl teisės tęsti varžybas dar kovojo ketvitfinalyje.

Pirmąją varžybų dieną vyko kova dėl medalių atskirose rungtyse. 4×400 m mišrioje estafetėje Rokas Pacevičius, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas ir Erika Krūminaitė užėmė 3 vietą (3:23.75).

Persekiojimo estafetėje (800+600+400+200) lBenediktas Mickus, Eglė Balčiūnaitė, Gediminas Truskauskas ir Akvilė Andriukaitytė irgi buvo treti – 4:40.25 (realus laikas 4:30.25 – pagal surinktus visose rungtyse taškus lietuviai startavo ketvirti su 10 sekundžių atsilikimu nuo lyderių).

Būtent vietos šioje estafetėje apsprendė komandų vietas: 1. Čekija, 2. Baltarusija, 3. Lietuva, 4. Latvija, 5. Airija, 6. Lenkija. Po šios dienos varžybų šešios komandos pateko tiesiai į pusfinalį, likusios 18, tarp jų ir Lietuva, kovojo dėl dar pusfinalio 6 vietų.

Individualiose įskaitose estafetėje 4×400 klaipėdiečiai Erika Krūminaitė ir Artūras Janauskas užėmė 13 vietą (3:23.75), o persekiojimo estafetėje 800+600+400+200 m.  klaipėdietis Benediktas Mickus buvo septintas (4:30.25).

Po poilsio dienos ketvirtfinalyje Lietuvos komanda kartu su Rumunijos, Slovėnijos, Estijos, Turkijos ir Ispanijos atstovais kovojo dėl dviejų vietų Europos žaidynių pusfinalyje.

4×400 m mišrioje estafetėje Rokas Pacevičius, Erika Krūminaitė, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas buvo diskvalifikuoti. Toks likimas ištiko ir pirmus finišavusius slovėnus. Jiems teisėjai verdiktą paskelbė praėjus keliolikai minučių po lenktynių. Abi diskvalifikuotos komandos šioje rungtyje negavo taškų. Kaip paaiškėjo vėliau, lietuviams tai galėjo lemti bilietą į pusfinalį.

110 m b/b. Martynas Vrašinskas užėmė 6 vietą (14.70/0.7), o persekiojimo estafetėje (800+600+400+200) Benediktas Mickus, Eglė Balčiūnaitė, Gediminas Truskauskas, Akvilė Andriukaitytė, startavę ketvirti, po 8 sekundžių nuo lyderių turkų,  finišavo trečioje vietoje (4:39.49). Pagal neto laiką (4:31.49) šioje grupėje mūsų komanda buvo antra.

Trečio ketvirtfinalio komandos po rungčių užėmė šias vietas: 1. Ispanija, 2. Turkija, 3. Lietuva, 4. Rumunija, 5. Estija, 6. Slovėnija. Pirmosios dvi komandos pateko į Europos žaidynių pusfinalį, tad mūsiškių pasirodymas Minske baigėsi.

Vytauto Dranginio nuotr.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


2019-07-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt