P0

Kriminalai ir nelaimės

Du išgelbėti, kapitonas kol kas nerastas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-02


Antradienį, 14.15 val., Jungtinio gelbėjimo ir koordinavimo centro budėtojas, gavęs pranešimą apie „apvirtusią valtį” tarp Pervalkos ir Preilos, pakėlė budintį sraigtasparnį AS-365 „Dauphin“ iš I paieškos ir gelbėjimo posto Nemirsetoje.

Klaipėdos policija pranešė, kad du bendraamžiai 32 metų vyrai buvo išgelbėti iš skęstančio laivo ir pargabenti į Preilą, o laivo kapitonas, pirminiais duomenimis, nuskendo. Jis kol kas nerastas.

Vyrus išgelbėjo pasieniečių katerio „Boomeranger” įgula.

Laivo kapitonu buvo Romaldas Adomavičius. Martyno Vainoriaus nuotr.

Paaiškėjo, jog Kuršių mariose, siaučiant stipriam vėjui, apvirto kurėnas. Juo į Kauną dalyvauti Nacionalinės ekspedicijos sutiktuvėse plaukė Jūrų muziejaus darbuotojai.

Jūrų muziejaus atstovė spaudai Nina Puteikienė BNS sakė, jog kurėno kapitonas buvo muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vyriausiasis muziejininkas-istorikas Romaldas Adomavičius, kuris pats prisidėjo prie plokščiadugnio kuršininkų laivo statybos.

Lietuvos jūrų muziejaus nuotrauka iš nelaime pasibaigusios kelionės išlydėtuvių.

Žurnalistas, nuolatinis nacionalinių ekspedicijų dalyvis Edmundas Jakilaitis savo „Facebook” paskyroje paskelbė įrašą: „Baisi žinia pasiekė Nacionalinę ekspediciją ir visą Lietuvos buriuotojų bendruomenę. Plaukdamas į Raudondvarį iš Klaipėdos Kuršių mariose apvirto kurėnas SUD1, kuriuo ir pradėjome pirmąją ekspediciją prieš penkerius metus. Laivas turėjo su mumis susitikti, kad liepos 6 d. visi draugiškai finišuotume Kaune. Pranešama, kad mūsų draugas ir kapitonas, Jūrų muziejaus istorikas Romas Adomavičius, drauge su kuriuo perplaukėme Nemuną ir Vyslą yra laikomas žuvusiu. Meldžiamės, kad tai būtų netiesa”.

Pasieniečiai tai pat pranešė, jog  prieš šį įvykį jų katerio „Boomeranger” įgula išgelbėjo į Kuršių marias išsinuomota irklente išplaukusį 13-metį vilnietį. Jis, esant sudėtingoms oro sąlygoms, buvo pagautas stipraus vėjo ir nešamas į marių gilumą nuo irklentės nukrito. Vaikinas buvo labai išsigandęs, tačiau sėkmingai  pristatytas į krantą.


  2019-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt