P0

Mums rašo

Silent Coffee: tyloje skambanti muzika

Atvira Klaipėda

Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacija
2019-07-02


Tyla. Kava. Ir muzika. Ar tai gali būti suderinama? Taip, be problemų.

Kodėl reikia stengtis mokyti Klaipėdos bendruomenę gestų kalbos? Kad žmonės, kalbantys ta pačia lietuvių kalba, tik jos kitokia išraiška, galėtų bent suprasti pagrindines frazes. Svarbu skiepyti solidarumą visuomenėje bei statyti tiltus tarp kurčiųjų bei girdinčiųjų bendruomenių.

Prasidėjęs 2018 m. rugsėjo mėnesį, kai buvo minima tarptautinė kurčiųjų diena, Silent Coffee susitikimai yra organizuojami kas mėnesį, jų metu susiburia 15-35 žmonių, norinčių išmokti šiek tiek gestų kalbos bei susirasti bendraminčių. Kaskart susirinkę žmonės mokosi naujų frazių, bendrauja ir praktikuoja su kurčiaisiais.

Renginio vinimi tampa daina, išversta į gestų kalbą, kurią mokosi visi atėję. Jau esame mokęsi tokių dainų kaip Mamontovo „Geltona, žalia, raudona“, SEL ,,Žiūriu į tave, pasauli” bei daug kitų.

Birželio 22- ąją turėjome smagų ir kitokį 9-tąjį Silent Coffee renginį.

Gestų kalbos konkurse dalyvavo 3 komandos: „Pajūrio mergaitės“, „Melagės“ ir „Vėjo vaikai“. Komandos buvo mišrios, t. y. jas sudarė girdintys ir klausos negalią turintys dalyviai.

Komisijos nariai Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos pirmininkas Laurynas Gečius, tarybos narė Dovilė Petraitytė ir Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos tarybos narė Viktorija Ivanauskaitė buvo priblokšti gestų kalbos galimybėmis muzikoje, kad dainuojant gestų kalba taip pat išreiškiamos emocijos, jausmai. Tad komisijai buvo sudėtinga išrinkti nugalėtojus. Galima sakyti, nugalėtojai buvo visi, nes kiekviena komanda turėjo savo žavesio. Tad šį kitokį susibūrimą kartosime, tik didesne apimtimi.

10-asis susitikimas vyks liepos 27 d. 14 val. „Caffeine“, H. Manto g. 18.

Mielai visus kviečiame pasimokyti šiek tiek gestų kalbos pradmenų, šios nepaprastai gražios kalbos moko patys kurtieji arba gestų kalbą mokantys girdintieji.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2019-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt