P0

Verslas

Butų pardavimo sandoriai birželį prislopo ir Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-03


Registrų centras praneša, kad visoje Lietuvoje šiemet pirmąjį pusmetį pirkimo-pardavimo sandoriais perleista 62,6 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) objektų, arba 5,8 proc. daugiau nei praėjusių metų sausį-birželį (59,2 tūkst.). Pusę perleistų NT objektų sudarė žemės sklypų sandoriai – šiemet savininkus pakeitė 31,1 tūkst. sklypų, arba 6,6 proc. daugiau nei pernai per pirmąjį pusmetį (29,2 tūkst. sklypų).

Per birželį Klaipėdoje parduoti 219 butai – 16,7 proc. mažiau nei pernai ir 26,8 proc. mažiau nei šią gegužę.Martyno Vainoriaus nuotr.

Šių metų pradžioje augusi butų sandorių rinkos kreivė pirmojo pusmečio pabaigoje pakrypo žemyn. Visoje šalyje šiemet savininkus jau pakeitė 17,1 tūkst. butų – 5 proc. daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu metu (16,3 tūkst.). Vien per birželį parduota beveik 2,8 tūkst. butų – 4 proc. mažiau nei praėjusių metų birželį ir 9,5 proc. mažiau nei šių metų gegužę.

Pirmąjį pusmetį Klaipėdoje parduota 1,5 tūkst. būtų – 5,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Per birželį Klaipėdoje parduoti 219 butai – 16,7 proc. mažiau nei pernai ir 26,8 proc. mažiau nei šią gegužę.

Registrų centras taip pat paskelbė ir duomenis apie gyvenamosios vietos deklaravimą. Šiuo metu tai yra padarę 3,03 mln. žmonių. Palyginti su šių metų pradžia, teigiamas savo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičiaus pokytis fiksuotas visų trijų šalies didmiesčių ir jų rajonų savivaldybėse, taip pat Palangoje ir Neringoje.

„Registrų centro skelbiamas gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius dėl taikomų skirtingų metodologijų nesutampa su Statistikos departamento skelbiamu nuolatiniu gyventojų skaičiumi. Pavyzdžiui, į užsienį išvykęs ir ten jau kurį laiką gyvenantis asmuo ne visuomet deklaruoja savo išvykimą“, – aiškina Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis.


2019-07-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt