P0

Politika, Svarbu

Paieškos į paskutinį laisvą Klaipėdos valdžios postą baigtos (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-07-03


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas patvirtino, kad pagaliau baigtos paieškos ir svarstymai dėl antrojo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo. Sulaukus teigiamų tarnybų išvadų į šias pareigas dar liepą turėtų būti paskirta su mero komitetu savivaldos rinkimuose dalyvavusi Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Rasa Bekėžienė.

Rasa Bekėžienė. uzklaipeda.lt nuotr.

„Svarstytos, berods, keturios pavardės jei neklystu. Ilgokai diskutuota, ieškota. Panašu, kad liepos mėnesį tikrai jau turėsime personaliją, kuri bus teikiama Tarybai tvirtinti. Ieškome nors kažkokio lyčių balanso, vyrų labai daug, tenka ieškoti moters”, – paklaustas, kas naujo šiame „fronte” „Atvirai Klaipėdai” trečiadienį sakė meras.

Pasitikslinus, kiek tiesos yra kalbose, kad kandidate visgi taps R. Bekėžienė, V. Grubliauskas to jau neišsigynė.

„Nežinau, kurie žmonės ką mini, bet kalba iš tiesų eina apie Rasą Bekėžienę. Dėl jos kreiptasi į specialias tarnybas išvadų. Tikiuosi, kad jos bus gautos ir tikėtina, kad tai bus tas sprendimas”, – sakė meras.

Su pačia R. Bekėžiene susisiekti nepavyko – ji į skambutį neatsiliepė.

“Didžiuojuosi, jog esu klaipėdietė, nes labai myliu Klaipėdą, žaviuosi jūra. Klaipėdoje galėjau ir galiu save visapusiškai realizuoti!”, – taip save rinkimų metu pristatė R. Bekėžienė, gimusi 1975 m. Telšiuose, tačiau Klaipėdoje gyvenanti jau daugiau nei 20 metų.

Ji yra teisės magistrė, lektorė, valstybės tarnautoja. 1998 metais ji baigė Lietuvos policijos akademiją, įgijo policijos ir vidaus reikalų įstaigų valdininko kvalifikaciją bei teisės magistro laipsnį.

„Tokį profesinį kelią pasirinkau sąmoningai, nes visada norėjau padėti žmonėms, būti jiems naudinga. Būtent tai ir paskatino dirbti policijos pareigūne“, – savo prisistatyme rinkėjams rašė R. Bekėžienė.

Po studijų ji dirbo dėstytoja Klaipėdos aukštesniojoje policijos mokykloje, vėliau – Bendrųjų ir teisės dalykų skyraus viršininke.

2015 metais R. Bekėžienė buvo paskirta į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkės pareigas.

„Kartu su Klaipėdos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriumi pradėjome įgyvendinti prevencinį projektą „Saugus kaimynas – saugus aš“. Šis projektas tęsiamas ir dabar. Taip pat aktyviai bendravome su Klaipėdos miesto bendruomenėmis, telkdami jas bendrai veiklai – savo gyvenamosios aplinkos saugiam kūrimui“, – rašė R. Bekėžienė.

Dirbdama policijoje ji buvo įvairių Klaipėdos savivaldybės komisijų narė: Narkotikų kontrolės komisijos. Pagalbos nukentėjusiems ar galėjusiems nukentėti nuo prekybos žmonėmis koordinavimo grupės, Klaipėdos visuomeninės administracinių ginčų komisijos.

Nuo 1999 metų R. Bekėžienė yra Socialinių mokslų kolegijos lektorė, Klaipėdos aukštojoje verslo mokykloje ir Kazimiero Simonavičiaus universitete dėsto teisės mokslus.

2018 metais ji teigė pasiryžusi naujam iššūkiui – dirbti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje.

„Kai buvo centralizuota vaiko teisių sistema, nusprendžiau keisti savo veiklos kryptį, nes supratau, kad noriu tobulėti vaiko teisių apsaugos srityje. Man svarbu pamatyti įgyvendintą projektą, prie kurio realizavimo prisidedu“, – rinkėjams dėstė tuometinė kandidatė į miesto Tarybą.

Rinkimų metu ją rinkėjai iš 16 vietos visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ sąraše nureitingavo į 22. Ji sulaukė 445 rinkėjų reitingo balsų.

Iki šiol Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis turi verstis su vienu pavaduotoju – konservatoriumi Andriumi Dobranskiu.


  2019-07-03

  3 komentarai “Paieškos į paskutinį laisvą Klaipėdos valdžios postą baigtos”

  1. AvatarFaktas (IP: 78.57.214.60)

   Kas nėra gimęs Klaipėdoje, tas Klaipėdos ir nemylės.

   • AvatarZydra (IP: 151.37.110.176)

    Su tokiais faktais,tikrai Klaipėdoje geriau negyventi…O šiaip-puikus pasirinkimas.Jautri ir dalykiška moteris.

   • AvatarKlaipėda (IP: 78.56.139.101)

    Nemylėjo gimto miesto Telšių išvyko. Vistiek visą laiką bus Telšiškė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt