P0

Regionas

„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-03


Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį rengia parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje.

Liepos 6 dieną 18 val. galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristatys Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus rengiasi eksponuoti Vytautas Kaunas, Adelė Liepa Kaunaitė ir Antanas Šeronas.

Emalis, papuošalai, tapyba
Organizatorių nuotr.

Vienai žymiausių Lietuvos juvelyrių pelnytai vadinamai Marytei Dominaitei Gurevičienei paklūsta brangieji metalai bei akmenys, stiklas ir emalis – būtent pastaruosius darbus ji pristato „Ramybės“ galerijoje.

„Kūryba man – nuolatinis ieškojimas, noras atrasti sau įdomius kompozicijos bei spalvinius sprendimus ir be skrupulų atidėti pradėtus ateičiai, kai juos užgožia naujos, patrauklesnės idėjos, ir  leidžiu nebaigtiems subręsti. Šį kartą rodau įvairiais metais pradėtus ir tik šiemet užbaigtus emalio darbus“, – apie ekspoziciją sakė M. Dominaitė.

Į emalės paslaptis besigilinantis originalius papuošalus kuriantis Mantvydas Lasinskas sako ilgą laiką domėjęsis spalva ir forma, o šių savybių jungimą į visumą stengiasi atrasti ir savo kūryboje.

Latvijos dailininkų sąjungos narė Tatjana Semane, savo darbuose naudojanti skirtingas technikas (aliejinę tapybą, akvarelę, pastelę, koliažą) Baltojoje salėje pristato naujausius tapybos darbus.

Dailininkė yra surengusi personalines parodas ir dalyvavusi grupinėse paroduose Latvijoje, Suomijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, jos darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Austrijoje, Belgijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Kinijoje, Kipre, Suomijoje, Dž.Britanijoje, Olandijoje, Airijoje,  Latvijoje, Lietuvoje, Meksikoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovakijoje, JAV, Šveicarijoje bei Švedijoje.

Žilvino Grigaičio papuošalų kolekcijos jau keletą metų sėkmingai pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje, Austrijoje, JAV ir JAE.

„Šviesaus kolorito ir vasaros spalvų nuspalvintos sagės, skirtos moterims ir vyrams, vasaros sezonui įsikurs „Ramybės“ galerijoje, – sako Ž. Grigaitis, pridūręs, jog dirbdamas su dizainerėmis Irina My-my ir Laura Bu galėjo įgyvendinti visus subtilius sumanymus sujungti gintarą, koralus, perlus  į vieną visumą, kurioje atspindėtų lietuviškos vasaros alsavimas, saulė ir kopos.

Tapytojų trio

„Ramybės“ galerijos Parodų salėje visą liepą bus eksponuojami trijų tapytojų – Vytauto Kauno, Adelės Liepos Kaunaitės ir Antano Šerono – kūriniai.

„Gyvenu Tubelių kaime, auginu bites, vištas, katę, šunę, abrikosus, agurkus, ir cidonijas“, – taip prisistato dailininkas dailininkas Vytautas Kaunas, savo laiku baigęs Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1999-ųjų metų, 2002-aisiais tarptautiniame tapytojų konkurse „Caterina de Medici” Florencijoje (Italija) laimėjęs III vietą, o 2008-aisiais – publikos prizą tarptautiniame dailės konkurse „Palm Art Award Leipcige (Vokietija), dalyvaujantis tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose bei surengęs 40 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Adelė Liepa Kaunaitė, kurią Austėja Mikuckytė – Mateikienė pavadino „lietuviško siurrealizmo grynuoliu“, baigusi freskos – mozaikos specialybės bakalauro studijas VDA Monumentaliosios dailės katedroje įgijo vitražo specialybės magistro laipsnį. 2010 m. menininkė įkūrė „Mėnulio“ galeriją, o 2016-aisiais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus tapytojų sekcijos narė. Ji yra surengusi apie 20 personalinių parodų ir dar daugiau grupinių parodų bei plenerų dalyvavusi.

„Jaunosios kartos tapytojas Antanas Šeronas yra ekspresionistinės krypties atstovas. Jo ryškaus, niuansuoto kolorito pajautimas ir suvaldymas stebina Lietuvos dailės kritikus. Postmodernistinėje estetikoje įsišaknijęs instaliacijų ir įvairių objektų kūrimas, taip pat sintetinių medžiagų naudojimas visiškai priešingas grynajai A. Šerono tapybai. Ji žiūrovą vėl sugrąžina prie ištakų, tradicijų, tačiau jo kūryba neatrodo pasenusi ar einanti paskui senas dogmas”, – taip apie per dešimtį personalinių parodų surengusį ir per 40-tyje grupinių parodų dalyvavusį dailininką A. Šeroną kalbėjo parodų kuratorė Aurelija Seilienė.


  2019-07-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt