P0

Transportas

Iniciatyva „Švarus vairuotojas“ – ne bausti, o padėti

Justė Petrauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-04


Ketvirtadienio popietę prekybos centro „Akropolis“ lankytojų dėmesį traukė prie centrinio įėjimo stovintys policijos automobiliai bei pareigūnai. Smalsuolių nuostabai tai ne kokia nelaimė – vyko „Švaraus vairuotojo“ iniciatyva.

Justės Petrauskaitės nuotr.

Valgomieji ledai, atšvaitai, automobilio aksesuarai, lipdukai pažymintis „Švaraus vairuotojo“ vardą – tokios dovanos laukė tų vairuotojų, kurie per pastaruosius metus keliuose nepadarė nė vieno nusižengimo ir atvyko pasitikrinti savo vairavimo istorijos.

Pirmoji draugiško reido dalyvė Karina atvyko ne atsitiktinai ir teigiamai vertina tokią iniciatyvą.

„Džiugina, jog dabar mūsų pareigūnai yra tokie draugiški. Prieš dešimt metų buvo visai kitokia situacija ir dėl kyšių, ir dėl baudų – nebuvo tokios galimybės atvykti ir tiesiog pabendrauti su pareigūnais“, – sakė ji.

Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika sakė galintis tik paantrinti.

„Pasikeitė policijos departamento filosofija – prieš gerą dešimtmetį svarbiausia buvo tvarka, teisingumas, užtikrinti griežtą įstatymų laikymąsi. O šiandien yra trys mus vedantys žodžiai: ginti, saugoti, padėti – šiuose žodžiuose telpa viskas. Šiai dienai mes ne baudžiame, mes padedame vairuotojams sužinoti apie jų teistumą, policijos veiklą“, – teigė viršininkas.

Draugiškas reidas Klaipėdoje vykdomas jau ne pirmą kartą, visgi pernai pasirinkta vieta prie „Švyturio” arenos nebuvo labai patogi – atvyko tik apie 30 vairuotojų. Šiemet nuspręsta iniciatyvą rengti bene šurmulingiausios vietos pašonėje siekiant, jog žmonės sudalyvautų ir neplanavę, būtų smagiai nustebinti.

„Atvykau susitikti su drauge, pamačiau, jog kažkas vyksta, tad sudalyvavau“, – paaiškino klaipėdietė Asta, per visą savo vairavimo stažą neturėjusi nė vieno nusižengimo.

Justės Petrauskaitės nuotr.

Pasak M. Džermeikos, nusižengimų skaičius Klaipėdoje išlieka panašus: „Per dešimties metų patirtį šiame padalinyje galiu patvirtinti, jog skaičiai iš esmės nesikeičia. Tai turbūt priklauso nuo to, jos Klaipėdos mieste išlieka panašus vairuotojų skaičius. Taipogi tai sezoniškas miestas – atvyksta daug svečių, kurie taip pat kartais suklysta keliuose, tenka juos sudrausminti“.

Transporto straipsnių vidus kompas

Pavežėjimo paslaugų platforma „Bolt” taip pat skatino vairuotojus apsilankyti šioje akcijoje. Taksistas Romualdas sakė manantis, jog tokios akcijos reikalingos, nes vairuotojų yra visokių: „Yra drausmingų, yra jaunų ir nepatyrusių, būna ir įžūlių“.


2019-07-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt