Kultūra

„Ambersail“ ir „Tautiška giesmė” lietuvius vienys Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-05


Prieš 10 metų Klaipėdoje užgimusi iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, suvienijusi visame pasaulyje gyvenančius lietuvius, liepos 6-ąją su svarbiausiu renginiu grįžta į uostamiestį, o jo akcentu pasirinkta legendinė jachta „Ambersail“.

Dešimtmečio proga renginio organizatoriai teigia žadantys nustebinti: jachta šventinio pasaulio lietuvių koncerto metu taps milžinišku scenografijos sprendimu, kurį pamatyti bus galima jau rytoj, šeštadienį, Klaipėdos uoste.

„Ambersail” sutikimas Klaipėdoje 2009 m. Organizatorių nuotr.

„Šis koncertas taps centriniu renginiu, dedikuotu iniciatyvos dešimtmečiui ir jos tapimui gyva tradicija, kurią pradėjo būrelis buriuotojų, o užaugino visa tauta. Kiekvieno įsitraukimas ir vieningumas giedant „Tautišką giesmę“ lėmė tai, jog lietuviai visame pasaulyje jau dešimt metų iš eilės vieną dieną metuose turi progą pajausti, kas yra tauta, kuriai stiprybės suteikia pirmiausia vienybė, o ne gyventojų skaičius ar valstybės sienos“, – pranešime cituojamas vienas iš iniciatorių Raimundas Daubaras.

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkės Dalios Henke teigimu, ypatingas sutapimas, kad šiemet minimi ir Pasaulio lietuvių metai.

„Esame Pasaulio Lietuva – nebeskirstome į mes ir jūs. „Tautiškos giesmės“ iniciatyva ypatingai gerai atspindi tai, kokia esame didinga, kasmet vis stiprėjanti tauta, ir tai, kaip gebame kurti modernią, demokratišką Lietuvą per tarpusavio ryšį, per aktyvumą, norą vienytis… “, – sakė D. Henke.

Minint pasaulio lietuvių metus koncertuoti pakviesti tie, kurie turi lietuviškas šaknis, save laiko lietuviais, nors tuo pačiu juos sieja ryšiai su kitomis pasaulio šalimis: Jurgis Didžiulis, Eduardo Gimenez, Oneida Kunsunga, Darius Mileris-Nojus, Sasha Song, Edgaras Lubys, Jurijus Veklenko, grupė „B’Avarija“.

Reginys esą išskirtiniu taps ir dėl sveikinimų iš įvairių lietuvių bendruomenių pasaulyje, iš tų pačių vietų, kur prieš dešimtmetį jie pirmąkart susibūrė „Tautiškai giesmei“ – iš Niujorko, Londono, Almerijos (Ispanija), Beriso (Argentina), Keiptauno (Pietų Afrikos respublika), Kylio (Vokietija), Oslo, Rygos, San Paulo (Brazilija), Stokholmo, Kopenhagos ir kt.


Koncertas „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vyks šeštadienį Kruizinių laivų terminale nuo 19.30 val. Renginį tiesiogiai transliuos LRT.


2019-07-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt