Atplauks vokiškasis „Artania”

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-07-05

Šeštadienį nuo 13 iki 20 val. Klaipėdoje viešės kruizinis laineris „Artania”, kuriuo į mūsų miestą atvyksta 936 svečiai iš 12 valstybių. Didžioji laivo keleivių dalis iš Vokietijos. Kiti – iš Šveicarijos, JAV, Nyderlandų, Austrijos, Danijos, Švedijos, Rusijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Ukrainos.

phoenixreisen.com nuotr.

Šis laivas pirmą kartą atvyko į Klaipėdą dar 2007-aisias, kai vadinosi „Artemis”. 2011 m. laineris gavo dabartinį vardą. Į Klaipėdą jis atvyksta beveik kasmet nuo 2013 m.

Šiemet laivas mūsų uoste viešės du kartus – darkart atvyks liepos 18 d.

Iš Vokietijos, Kylio uosto, išplaukęs laivas 16 dienų kruizo po Baltijos jūrą metu aplanko Švediją, Suomiją, Estiją, Rusiją, Lietuvą bei Lenkiją. Į Klaipėdą „Artania” atvyksta iš Helsinkio. Vėliau laivas plaukia į Gdanską.

Su Bahamų vėliava plaukiojantis laivas priklauso Vokietijos kruizinių linijų kompanijai „Phoenix Reisen”. 230 m ilgio laivas buvo pastatytas 1984 metais Suomijoje. Laive yra 8 deniai ir net 600 kajučių. „Artania” vienu metu gali keliauti 1260 keleivių bei 537 įgulos nariai.

Oficialiai laive vartojama tik vokiečių kalba, todėl didžioji keleivių dalis yra iš vokiškai kalbančių šalių. „Artania” dažniausiai leidžiasi į kruizus po Baltijos jūrą, Norvegijos fiordus, Islandiją bei Grenlandiją.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Lietuvoje dislokuota Nyderlandų oro gynybos sistema „Patriot“

Šeštadienį, Klaipėdos uoste prisišvartavo laivas su Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot“, kuri bus dislokuota Šiaulių Aviacijos bazėje. Kovinio ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Uostas išlaiko praėjusių metų krovos lygį

Klaipėdos uoste per penkis šių metų mėnesius perkrauta 13,62 mln. tonų krovinių – 1 proc. mažiau nei per tą patį ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas kviečia į nemokamą ekskursiją (atnaujinta)

Birželio 27-oji Klaipėdos uosto istorijoje itin svarbi data. Lietuvai 1923 m. atgavus Klaipėdą, birželio 27-ąją jai buvo perduotas Klaipėdos uostas. ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This