Uostas ir jūra

Atplauks vokiškasis „Artania”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-05


Šeštadienį nuo 13 iki 20 val. Klaipėdoje viešės kruizinis laineris „Artania”, kuriuo į mūsų miestą atvyksta 936 svečiai iš 12 valstybių. Didžioji laivo keleivių dalis iš Vokietijos. Kiti – iš Šveicarijos, JAV, Nyderlandų, Austrijos, Danijos, Švedijos, Rusijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Ukrainos.

phoenixreisen.com nuotr.

Šis laivas pirmą kartą atvyko į Klaipėdą dar 2007-aisias, kai vadinosi „Artemis”. 2011 m. laineris gavo dabartinį vardą. Į Klaipėdą jis atvyksta beveik kasmet nuo 2013 m.

Šiemet laivas mūsų uoste viešės du kartus – darkart atvyks liepos 18 d.

Iš Vokietijos, Kylio uosto, išplaukęs laivas 16 dienų kruizo po Baltijos jūrą metu aplanko Švediją, Suomiją, Estiją, Rusiją, Lietuvą bei Lenkiją. Į Klaipėdą „Artania” atvyksta iš Helsinkio. Vėliau laivas plaukia į Gdanską.

Su Bahamų vėliava plaukiojantis laivas priklauso Vokietijos kruizinių linijų kompanijai „Phoenix Reisen”. 230 m ilgio laivas buvo pastatytas 1984 metais Suomijoje. Laive yra 8 deniai ir net 600 kajučių. „Artania” vienu metu gali keliauti 1260 keleivių bei 537 įgulos nariai.

Oficialiai laive vartojama tik vokiečių kalba, todėl didžioji keleivių dalis yra iš vokiškai kalbančių šalių. „Artania” dažniausiai leidžiasi į kruizus po Baltijos jūrą, Norvegijos fiordus, Islandiją bei Grenlandiją.


2019-07-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt