P0

Miestas

Lūžus terminalo vėliavos stiebui pasitelks jachtą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-05


Ruošiantis centriniam iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ dešimtmečio šventiniam koncertui Klaipėdos kruizinių laivų terminale penktadienį įvyko incidentas – dėl stipraus, apie 15 m/s, vėjo lūžo 22 m aukščio tautinei vėliavai skirtas vėliavos stiebas.

Jis 2009 m. buvo pastatytas jachtai „Ambersail“ grįžus iš „Tūkstantmečio odisėjos“, ir tuomet čia buvo iškelta 40 kv. m ploto trispalvė, kurią buriuotojai, kvietę lietuvių bendruomenes giedoti „Tautišką giesmę“, apiplukdė aplink pasaulį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Reaguojant į susiklosčiusią situaciją didžioji Lietuvos trispalvė tokia proga bus iškelta ant jachtos „Ambersail“ stiebo. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad jachta bus naujodama kaip scenografinis sprendimas, simboliškai atpasakojantis iniciatyvos pradžią. Tiesa, liepos 6-osios vakarą, kai bus koncertas, vėjas jau turėtų būti aprimęs, tad koncertas vyks pagal planą“, – pranešime spaudai cituojamas koncerto prodiuseris Dalius Abaris.

Šiemet centrinis iniciatyvos dešimtmečio šventinis renginys, iš kur į pasaulį pasklis „Tautiška giesmė“, vyks Klaipėdos uoste, Kruizinių laivų terminale. Čia statoma apie 40 m pločio ir 27 m aukščio scena, kurios dalimi tapo „Ambersail“ jachta.

Minint pasaulio lietuvių metus koncertuoti pakviesti tie, kurie turi lietuviškas šaknis, save laikantys lietuviais, ir tuo pačiu esantys įvairių pasaulio šalių kilmės, tokie kaip Jurgis Didžiulis, Eduardo Gimenez, Oneida Kunsunga, Darius Mileris-Nojus, Sasha Song, Edgaras Lubys, ir Jurijus Veklenko, grupė „B’Avarija“.

Po tautiškos giesmės, kuri bus giedama 21 val., vyks Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas.

Nemokamas šventinis iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ koncertas Klaipėdos uosto kruizinių laivų terminale prasidės liepos 6 d., 19.30 val. ir bus tiesiogiai transliuojamas LRT kanalu.


  2019-07-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt