P0

Uostas ir jūra

Antradienį atvyks du kruiziniai laivai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-08


Liepos 9-ąją Klaipėdoje lankysis net du kruiziniai laivai. 8 val. atvyksta „Star Pride”, o 12 val. Kruizinių laivų terminale švartuosis „Ocean Majesty”. Abu laivai mūsų mieste viešės iki 22 val.

Su nauju pavadinimu – pirmą kartą

„Star Pride” (plaukioja su Bahamų vėliava) kruiziniu laivu į Klaipėdą atvyksta 203 keleiviai iš 10 šalių. Didžioji laivo keleivių dalis iš JAV. Kiti keleiviai – iš Australijos, Austrijos, Baltarusijos, Brazilijos, Kanados, Danijos, Naujosios Zelandijos, Rusijos ir Didžiosios Britanijos.

cruisemapper.com nuotr.

Šis laivas lankėsi Klaipėdoje 2011-2013 m. tik tuomet vadinosi „Seabourn Pride”. Su nauju pavadinimu laivas į Klaipėdą atvykstą pirmą kartą ir šiemet dar sugrįš – antrasis vizitas suplanuotas rugpjūčio 3 d.

Pasak „Cruise Services Klaipėda” kruizų aptarnavimo vadovės Agnės Mikniūtės, „Star Pride” į Klaipėdą atplaukia iš Gdansko. Iš Didžiosios Britanijos, Edinburgo uosto, išplaukęs laivas 19 dienų kruizo metu aplanko Norvegiją, Daniją, Lenkiją, Lietuvą, Suomiją, Rusiją, Estiją bei Švediją.

133 m ilgio 8 denių laivas buvo pastatytas 1988 m. Vokietijoje. Nuo 2014 m. laivas priklauso JAV kruizinių linijų kompanijai „Windstar Cruises”. Laive įrengtos 106 dvivietės kajutės – apartamentai. Laive dirba 151 įgulos nariai.

2020 m. numatoma laivo rekonstrukcija, kurios metu kajučių skaičius bus padidintas iki 185.

Buvo keleiviniu keltu

Kruiziniu laivu „Ocean Majesty” į Klaipėdą atvyksta 364 keleiviai iš 12 šalių. Didžioji laivo keleivių dalis – svečiai iš Vokietijos. Kiti keleiviai – iš Austrijos, Bulgarijos, Kanados, Japonijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Ispanijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos ir Tailando.

Su Portugalijos vėliava plaukiojantis „Ocean Majesty” į Klaipėdą atvyksta kasmet nuo 2013 m.

Nuotrauka iš „Facebook”

1966 m. pastatytas laivas savo istoriją pradėjo kaip keleivinis keltas „Juan March”. 1989 m. 135 m ilgio laivas buvo rekonstruotas ir pritaikytas kruizams.

Laive yra 8 deniai, iš kurių net 7 skirti keleiviams, ir 274 kajutės.


  2019-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt