P0

Svarbu

„Atviros Klaipėdos” birželio ataskaita (7)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-07-08


Per praėjusį mėnesį „Atvira Klaipėda” sulaukė 6 810,59  Eur piniginės paramos. Iš šios sumos 310,59 Eur pervedė fiziniai asmenys, 6 500 Eur – juridiniai.

Mūsų birželio išlaidos sudarė 2 838,34 Eur:

Autobuso bilietai – 48,1 Eur

Atlyginimas žurnalistams (pagal individualios veiklos sąskaitas) – 562 Eur

Kuras automobiliui – 59,96 Eur

Bankinio krepšelio mokestis – 10 Eur

Darbo vietų nuoma – 70 Eur

Atlyginimas redaktoriui už gegužės mėnesį (į rankas) – 813,6 Eur

Pervesta Sodrai” nuo redaktoriaus algos – 343,41 Eur

Pervesta Mokesčių inspekcijai nuo redaktoriaus algos – 318,37 Eur

Buhalterijos paslaugos – 25 Eur

Mobilusis ryšys – 49,23 Eur

Interneto ryšys – 18,58 Eur

Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 15,59 Eur

Mokestis operatoriams už SMS paramos paslaugą – 3,5 Eur

Su dronu darytos nuotraukos projektui „Kelionė laiku Klaipėdos gatvėmis“ – 60 Eur

Laiško siutimas – 1,27 Eur

Priedas redaktoriui už darbą su projektu „Mažosios Lietuvos asmenybių biografijos – nacionalinės kultūros paveldo dalis“ – 127,12 Eur

Pervesta Sodrai” nuo redaktoriaus priedo – 53,66 Eur

Pervesta Mokesčių inspekcijai nuo redaktoriaus priedo – 44,22 Eur

Autorinis atlyginimas redaktoriui už straipsnį ir nuotraukas projektui „Klaipėda – unikali urbanistinė istorija“ – 122,42 Eur

Pervesta Sodrai” nuo redaktoriaus autorinio atlyginimo – 51 Eur

Pervesta Mokesčių inspekcijai nuo redaktoriaus autorinio atlyginimo – 42,58 Eur.


2019-07-08

7 komentarai “„Atviros Klaipėdos” birželio ataskaita”

  1. Tik Atvira klaipeda traukia i dienos sviesa uzsleptus miesto valdzios tikslus be cenzuros. Dziugu kad toks leidinys yra.Stiprybes visai komandai.

  2. gerb. redaktoriau, nebevaizduokite kažkokoo tai atvirumo, jei nedrįstate nurodyti, kokie juridiniai asmenys Jus remia ar kažkaip kitaip moka. Beja įdomu, ką jie remia – redaktorių ar redaktoriaus viešąją įstaigą, kuri registruota ar tik ne jo bute ar name? Kur čia skaidrumas? Kam įdomu už kiek Jūs siunčiate laišką, jei nedrįstate nurodyti, kokios verslo intersų grupės Jus remia? Kitaip tariant, kam leidinys dirba? Ir nebevaizduokite atvirumo, nes jo nėra. Ir Jūsų turinys gerokai sumenkėjo. Pagalvokite, ar Jūs netapote tokiu pačiu Klaipėdos oficiozu, kaip ir kiti leidiniai, kuriuos kažkada kritikavote?

    • Jei labai jau trūksta skaidrumo ar kankina smalsumas – ateikit, asmeniškai parodysiu sąskaitos išrašus, kad būtų ramiau. Jei gerai pamenu, nes to nefiksuoju, didžiausia vienkartinė parama iš verslo buvo 5000 Eur. Manote parsiduosime už tiek? Nereikia spręsti pagal save apie kitus 🙂 Beje, koks skirtumas, kur įstaiga registruota? Galėjau mamos bute užregistruoti, galiu pas Jus, jei taip atrodys skaidriau, kas nuo to keistųsi? Įstaiga turi būti kur nors užregistruota. Taip, leidinys sumenkėjo, nes žmonės turi savo sveikatos ir galimybių resursus – manau, kad per daugiau nei pusantrų metų su kolege Palmira ir tais, kurie gali kartais padėti, padarėme net daugiau nei normaliai leidžia jėgos. Kas dėl oficiozo tai tai labai lengva išsiaiškinti – ateikite, susėsime ir suskaičiuokime, kokios temos pasirodė čia, ir kokių nebuvo jokioje kitoje Klaipėdos žiniasklaidos priemonėje, ką mes pranešėme pirmi, o kiti ėjo iš paskos. O ir šiaip, ar nesijaučiate vienišas rašydamas tokius AK menkinančius komentarus? 🙂 Tai buvo viskas, ką norėjau pasakyti šia tema, kad ir ką berašysite – diskusija iš mano pusės baigta, o kvietimas ateiti ir susipažinti su sąskaitų išrašais galioja.

  3. Čia nėra nieko asmeniško – gyvenkite ir išgyvenkite taip, kaip Jums išeina. Tik jei jau dedatės “švariais” prie juridinių asmenų galėtumėte nurodyti iš ko ir kiek gavote. Skaitytojas bent jau turėtų supratimą su kokia interesų grupe šis portalas susietas. Atrodytų, kad jis susietas su “Klaipėdos nafta”? Bet gal taip nėra. Iš kur žinoti skaitytojui? Visi klaustukai būtų nuimti, jei prie juridinių asmenų būtų parašyta, kas ir kiek tą mėnesį sumokėjo. Nieko asmeniško, tik noras žinoti.

    • Šis portalas yra susietas su vienintele interesų grupe – mano sąžine. Pasikartosiu, ką jau esu ne kartą viešai sakęs ir rašęs – ateikite su pavieniu žmogumi ar įmonės atstovu, kurie “Atviroje Klaipėdoje” nusipirko straipsnį ar sumokėjo už jo/jos informacijos paskelbimą (išskyrus politinės kampanijos laikotarpį) ir aš jums abiems tą pačią dieną perrašysiu savo “Atviros Klaipėdos” dalį. Kiek remia “Klaipėdos nafta” ji pati skelbia viešai. Kitų rėmėjų aš to įpareigoti negaliu. O visos mūsų finansinės ataskaitos papildomai yra viešos Registrų centre. Kai atsiras dar skaidresnė žiniasklaidos priemonė nei “Atvira Klaipėda”, tikrai pasistengsime šiuo atžvilgiu ją pranokti.

  4. Ar tai reiškia, kad “Atvira Klaipėda” jau sėdi verslo kišenėje, nes juridiniai asmenys sumokėjo 6500 eurų? Ar jau kažkam slaptai daromas “piaras”? Pastebėta, kad nuolat pristatomas SGD terminalas. Ar už tą “piarą” moka “Klaipėdos nafta”?

    • Jei jau tamsta toks akylas, tai turėjote ir skaitote mūsų ataskaitas, tai turėjote pastebėti, kad nebuvo nė mėnesio, kada fizinių asmenų parama būtų buvusi tokia, iš kurios būtų galima buvę oriai išgyventi bent vienam žurnalistui. Galėtumėte apie tai parašyti savo akylas išvadas, kaip ir kodėl čia taip yra. Taigi, “Atvira Klaipėda” iš tiesų gyvavo ir gyvuoja tik Klaipėdos verslo dėka. Tikriausiai asmeninė patirtis ir suvokimas lemia “akylas” išvadas, kad jei remia, tai ir “piariname”. Skelbiame visas verslo naujienas, kas tik atsiunčia – ir rėmėjai, ir ne rėmėjai. Įsiveskite žymą paieškoje “Klaipėdos nafta” ir pasižiūrėkite, kokios buvo mūsų pačių autorinės medžiagos apie šią įmonę. Lygiai tą patį galite padaryti ir su kitų įmonių-rėmėjų pavadinimais. Visi jie matyti puslapio apačioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt