P0

Švietimas

KU vėl sulauks būrio lietuviškai norinčių kalbėti užsieniečių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-08


Kaip ir kiekvieną vasarą, šių metų liepą ir rugpjūtį Klaipėdos universitete (KU) vyks Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija. Tai mėnesio trukmės kalbos ir kultūros kursai kitakalbiams.

Juose šįmet dalyvaus arti 70 kursantų iš 17 šalių. Studentai kasdien intensyviai mokysis lietuvių kalbos ir dalyvaus kultūrinėje programoje, kur turės daug progų lietuvių kalbos žinias taikyti praktiškai.

KU vasaros mokykla organizuojama jau 18-tą kartą ir yra žinoma visame pasaulyje. Organizatorių nuotr.

KU praneša, jog ši vasaros mokykla organizuojama jau 18-tą kartą ir – tiesiogine prasme – yra žinoma visame pasaulyje. Tolimiausi taškai, iš kur šiemet atvyks būsimieji vasaros kursų dalyviai –  tai Australija, Filipinai, Indonezija, Japonija. Beje, šalių sąraše – ir Lietuva: kartu su atvykstančiais dalyvauti kursuose užsieniečiais mokosi ir vietiniai žmonės – užsienio ir net vienas kitas Lietuvos pilietis. Šįmet gausiausiai kursantų susirinko iš Rusijos ir Ukrainos.

Švietimo vidus

Teigiama, jog norinčiuosius mokytis lietuvių kalbos, anot pačių kursantų, skatina labai aukšta studijų kokybė, dėstytojų profesionalumas, mokymo lygių įvairovė, intensyvios ir įdomios pamokos bei tai, jog KU kursuose jie jaučiasi kaip šeimoje. Ne paskutinėje vietoje yra ir organizatorių siūloma turtinga kultūrinė – pažintinė programa.

Maždaug ketvirtadalis kursantų būna pradedantieji, nors teigiama, jog sulaukiama ir laisvai, gražiai kalbančių lietuviškai užsieniečių. Tokių kursantų mokymo programos labai artimos lietuvių filologijos studijoms, todėl kursuose dirbantys dėstytojai turi turėti atitinkamą specializaciją ir atitinkamos patirties, būti pasirengę galimiems kultūriniams ar psichologiniams iššūkiams.

Šįmet penkiose skirtingo lygio grupėse dėstys iš viso 8 lituanistai bei dirbs ir daugiau žmonių – administratoriai, mentoriai, kultūros paskaitų dėstytojai ir renginių vedėjai.

Be KU, tokius vasaros kursus organizuoja dar trys Lietuvos universitetai.

Šių metų iškilminga Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos atidarymo šventė vyks jau šį penktadienį, liepos 12 d., 12 val. Klaipėdos universiteto Mažojoje auloje (Herkaus Manto 84).


  2019-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt