P0

Transportas

Pirmenybinę eilę perkėloje siūloma numatyti įstatyme

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-08


Pirmadienį Vilniuje buvo aptariami AB „Smiltynės perkėla“ transporto organizavimo tvarkos klausimai.

Anot Neringos savivaldybės pranešimo, susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta pirmenybinės eilės, kuri taikoma Neringos gyventojams ir juridiniams asmenims, užtikrinimo klausimui.

Palmiros Mart nuotr.

„Džiugu, kad Neringos bendruomenė buvo išgirsta ir praėjusią savaitę pirmenybinė eilė buvo sugrąžinta, vis dėlto turime siekti, kad tai nebūtų laikinas sprendimas“, – cituojamas Neringos meras Darius Jasaitis.

Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio nuomone, teisė į pirmenybinę eilę turėtų būti numatyta įstatyme. Tokiam pasiūlymui pritarė ir kiti susitikimo dalyviai. Be to, sutarta, kad Susisiekimo ministerija tokį įstatymo pakeitimo projektą parengs iki rugsėjo ir tuomet jis bus teikiamas svarstyti Seimui.

Anot D. Jasaičio, Neringos gyventojams ir juridiniams asmenims skirta pirmenybinė eilė – tikrai ne privilegija, nes Kuršių nerijos geografinė padėtis, lyginant su kitais Lietuvos miestais, yra išskirtinė. Vienintelis būdas susisiekti su kitais valstybės regionais – persikelti keltu, tad Neringos gyventojai ir čia registruoti juridiniai asmenys neturi kito pasirinkimo – jie priversti naudotis AB ,,Smiltynės perkėla“ paslaugomis, o Kuršių nerijoje nesukurtos tokio lygio paslaugos ir infrastruktūra, kad asmenys, nevykdami į žemyną, galėtų patenkinti būtinuosius poreikius, susijusius su medicina, darbu, verslu, mokslu, sveikata, buitimi.


  2019-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt