P0

Vasara

Rekordiškai karštą birželį pakeitė vėsi liepa

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-08


Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, jog šių metų birželis Lietuvoje buvo rekordiškai karštas, karščiausias per visą meteorologinių stebėjimų laikotarpį.

Vidutinė mėnesio oro temperatūra šalyje buvo net 20,1 °C, o tai yra net 4,7 °C aukščiau už vidutinę daugiametę temperatūrą. Vidutinė daugiametė (1981–2010 m. vidurkis) birželio temperatūra Lietuvoje yra 15,4 °C.

Kol kas prie jūros oras palankus tik aitvarams leisti. Palmiros Mart nuotr.

Iki šiol pats karščiausias birželio mėnuo buvo 1999 m., kai vidutinė oro temperatūra kilo iki 18,4 °C. Taigi, šis birželis už prieš tai buvusį rekordiškai šiltąjį buvo net 1,7 °C  šiltenis.

Šiųmetis birželis išsiskyrė kaitros dienų skaičiumi, kai aukščiausia paros temperatūra buvo apie 30 °C. Birželio 12 d. Kaišiadoryse buvo registruota aukščiausia birželio mėnesio oro temperatūra per meteorologinių stebėjimų istoriją – 35,7 °C.  Įprastai birželio mėnesiui tokios karštos dienos nėra būdingos.

Pats šalčiausias birželio mėnuo Lietuvoje buvo 1976 m., kai vidutinė mėnesio oro temperatūra tesiekė vos 12,9 °C.

Tačiau karštą birželį pakeitusi liepa kol kas nei šiluma, nei ramiais orais nedžiugina, ypač pajūryje.

Visą pirmąją savaitę siautę vėjai nežada liautis ir šią savaitę. Nors nuo trečiadienio Klaipėdoje ir Palangoje lietaus nebeprognozuojama, šiluma dieną aukščiau 17-os laipsnių nepakils ir ji tikrai nebus palanki poilsiaujantiems prie Baltijos, mat toliau pūs gana stiprus vėjas. Jūros vandens temperatūra irgi nedžiugina – laikosi artima oro temperatūrai, apie 16-17 laipsnių.

Pagal išankstines prognozes, šioks toks atšilimas, termometro stulpeliui priartėjus ir laipsniu kitu perkopus 20 °C padalą, numatomas tik nuo kitos savaitės pradžios.


  2019-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt