P0

Uostas ir jūra

„Sails of the Spirit“: visus įtraukianti kelionė jūra (1)

Gretė Maziliauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-08


Šį pirmadienį Kruizinių laivų terminale savo tarptautinę ekspediciją per Baltijos jūrą baigė projektas „Sails of the Spirit“, kurio svarbiausia dalis yra regos negalią turintys žmonės.

Projekto dalyviai Klaipėdoje lankėsi jau trečią kartą. Gretės Maziliauskaitės nuotr.

Pasak organizacijos „White Cane“ vadovo Olego Kolpaščikovo, trečdalį kiekvienos kelionės komandos narių sudaro neįgalieji, trečdalį – profesionalūs buriuotojai, likusieji yra sveiki, su jūra nesusiję žmonės.

Ekspedicijos komanda – tarptautinė. Didžiausią jos dalį sudarė latviai, laivo kapitonas taip pat iš šios šalies. Kiti komandos nariai yra ir iš Švedijos, Lenkijos, Estijos, Suomijos, Rusijos.

Organizacijos vadovas minėjo, kad ant denio ekspedicijos metu gali būti vos dešimt žmonių, tačiau visos kelionės metu spėjo sudalyvauti 22 žmonės.

Uosto vidus kompas

„Plaukiant keičiame komandos narius. Kažkas išlipa, kažkas įlipa. Taip darome siekdami, kad kuo daugiau žmonių galėtų sudalyvauti ekspedicijoje“, – kalbėjo O. Kolpaščikovas.

Jis minėjo, kad per tokias ekspedicijas visi pastebi, jog žmonės su negalia turi papildomų gebėjimų, angliškai juos vadina „extra abilities“. Pavyzdžiui, neregiai geriau jaučia kvapus, jų jutiminiai gebėjimai yra stipresni, taip pat jie geriau girdi ir turi geresnę atmintį nei sveiki žmonės.

Projekto „Sails of the Spirit“ idėja ir yra ta, kad žmonės su negalia išmoktų naudotis savo papildomais gebėjimais ir juos pritaikytų kasdieniame gyvenime.

„Žmonės, dalyvaudami šiame projekte, su negalia ar be jos, visi pradeda pozityvius pokyčius – vieni susiranda darbus, kiti pradeda mokytis, treti susiranda vyrą ar žmoną. Jie ima keisti savo socialinius gyvenimus“, – sakė O. Kolpaščikovas.

Tarptautinio projekto komanda visos ekspedicijos metu organizuoja įvairius humanitarinius renginius – seminarus, apvalaus stalo diskusijas – ir, žinoma, jachtų lenktynes. Tokių užsiėmimų metu visi dalyvaujantys asmenys, tarp jų ir neįgalieji, išmoksta gyventi, dirbti, įveikti kliūtis ir distancijas, tuo metu atrasdami ir ugdydami savo gebėjimus.

„Mes kartą organizavom laisvojo nardymo sesiją – nardymą be oro ar vienu įkvėpimu“, – pasakojo O. Kolpaščikovas.

Jo teigimu, projekto organizatoriai vykdo humanitarinę misiją – ieško naujų ir įdomių neįgaliųjų integravimo į visuomenę būdų ir šiomis žiniomis dalinasi seminarų metu.

„Pavyzdžiui, ši rytą mes turėjome labai gerą seminarą su daugiau nei šimtu dalyvių iš Klaipėdos miesto socialinės paramos centro”, – sakė pašnekovas.

Projekto vadovas džiaugėsi, kad ekspedicijos komanda yra jau trečią kartą Klaipėdoje, ir šis miestas esą yra labai svetingas, ypač šiais metais.

„Įdomu tai, kad kiekvieną kartą Klaipėdoje lyja, tačiau žmonės čia yra absoliučiai šilti”, – sakė jis.

Projektas organizuojamas nuo 2011 m., o Baltijos jūroje vyksta jau šeštą kartą.

Ši ekspedicija savo kelionę pradėjo Rygoje, Latvijoje, sustojo Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje. Paskutine stotele tapo Klaipėda.


2019-07-08

Vienas komentaras apie “„Sails of the Spirit“: visus įtraukianti kelionė jūra”

  1. Ačiū už gerą staipsnį spid socialinį projektą. Seminare dalyvavo daugiau nei 100 ssmenų iš Klaipėdos regiono, dauguma jų iš socialinių paslaugų įstaivų ir NVO, bet buvo ir asmenų su negalia iš Tauragės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt