Veidai

Dvidešimtmetė palangiškė kuria skraidančią greitąją pagalbą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-09


Dvidešimtmetė palangiškė Gabrielė Kalantaitė, Mančesterio universitete medžiagų mokslą ir inžineriją studijuojanti mergina, jau dabar gali pasigirti savo pasiekimais: dar mokykloje kartu su komanda sukurta Lietuvos konstitucijai mokytis skirta programėle, atliktais tiriamaisiais mokslo darbais, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ suteiktu „Lietuvos Maximalistės“ titulu.

Pastarasis padėjo Gabrielei pradėti svajonių studijas Didžiojoje Britanijoje, kur mergina šiandien kuria greitosios pagalbos lėktuvo prototipą.

Facebook nuotr.

„Gabrielės pavyzdys puikiai iliustruoja jau septynioliktus metus įgyvendinamos „Lietuvos Maximalistų“ programos tikslus – paskatinti ir padėti gabiausiems šalies moksleiviams ugdyti savo talentus, imtis naujų iniciatyvų. Tokių būsimų mokslininkų, inovacijų kūrėjų ir novatorių šalies mokyklose yra tikrai ne vienas, todėl gabių moksleivių stipendijoms šiemet skirsime dar didesnį fondą, kuris sieks 70 tūkst. eurų“, – pranešime spaudai cituojama „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Praėjusiais metais konkurso „Lietuvos Maximalistai“ nugalėtojos vardą inovacijų srityje Gabrielei užtarnavo jos vadovaujamos moksleivių komandos sukurta programėlė išmaniesiems įrenginiams, padedanti mokytis Lietuvos konstitucijos. Tam, kad įgyvendintų šį projektą, mergina išmoko naują programavimo kalbą. Konkurse neliko nepastebėti ir kiti pasiekimai, tokie, kaip mokslinės tiriamosios veiklos konferencijoje pristatytas fizikos tiriamasis darbas apie anglies dioksido panaudojimą langų tarpams užpildyti. Dėl to Gabrielę pažįstančiųjų visai nestebina ir Mančesterio universitete merginos įgyvendinami ambicingi projektai.

Iš Palangos kilusi mergina sako, kad medžiagų mokslo ir inžinerijos studijos jai labai patinka. Čia ji gali dirbti prie įdomių ir prasmingų projektų. Pagrindinis iš jų – greitosios pagalbos lėktuvo modelio kūrimas. Su šiuo projektu Gabrielė ateinančiais metais dalyvaus konkurse Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tai gali tapti pirmuoju žingsniu idėjos realizavimo link.

„Kas žino, jei pasiseks, galbūt ateityje pagalbą ligoniams ar susižeidusiems, naudojant tokias oro greitąsias pagalbas, bus galima suteikti efektyviau. O kol kas pats darbas prie potencialiai praktiškai pritaikomo inovatyvaus sprendimo teikia didžiulį pasitenkinimą“, – sako Gabrielė.

Veikli mergina džiaugiasi atradusi sritį, kurioje gali save realizuoti ir teigia, jog prie to neabejotinai prisidėjo ir „Lietuvos Maximalistų“ programa.

„Dėl to visiems moksleiviams, kurie tikrai domisi tam tikra sritimi, jaučia, kad gali joje šio to pasiekti, patarčiau nebijoti ir dalyvauti“, – ragina ji.

Šiemet „Lietuvos Maximalistai“ bus renkami mokslo, meno, muzikos, sporto, inovacijų, ekologijos visuomeniškumo ir pažangumo srityse.

Pateikti paraiškas dalyvauti programoje galima „Maximos“ internetinėje svetainėje iki liepos 20 d. Programoje kviečiami dalyvauti 1-12 klasių moksleiviai. Kompetetingos komisijos išrinkti „Lietuvos Maximalistai“ visus mokslo metus kas mėnesį gaus 150 arba 75 eurų dydžio stipendijas. „Maximalistais“ anksčiau yra tapę tokie žinomi Lietuvą garsinantys menininkai bei sportininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis ir Evelina Sašenko.


2019-07-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt