P0

Svarbu, Verslas

Šalia stočių planuoja jaunimo nakvynės namus (3)

Iveta Danieliūtė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-10


Verslininkų užsakymu sklype S. Nėries g. 18 projektuojamas poilsio paskirties pastatas, kuriame ketinama įkurdinti jaunimo nakvynės namus.

UAB „Sunprojektai“ vizualizacija
Martyno Vainoriaus nuotr.

Naujo laikinam apgyvendinimui skirto pastato projektinius pasiūlymus rengė UAB „Sunprojektai“. Jų tekstinėje dalyje rašoma, kad S. Nėries gatvei yra būdingas perimetrinis – reguliarus užstatymo morfotipas, kurio ir bus laikomasi statant naują 5 aukštų komercinės paskirties pastatą. Jis neviršys kitų gretimų statinių aukščio.

Pirmame aukšte numatomos administracinės ir jaunimo laisvalaikio patalpos, o viršutiniuose aukštuose – kambariai.

UAB „Sunprojektai“ vizualizacija

„Gyventojų teigimu, prieškarinis buitinių nuotekų išleidėjas, lietaus vandens surinkimo trasa taipogi buvo nuvesti į S. Nėries gatvėje paklotas magistralines trasas. Kadangi gyventojų minimi tinklai nepažymėti planšetuose, prieš pradedant statybos darbus būtini tyrinėjimai, o radus papildomus tinklus jie rekonstruojami“, – apie galimus papildomus darbus rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Greta pastato numatyta stovėjimo aikštelė 4 automobiliams, kurie būtų statomi statmenai.

Projektiniai pasiūlymai rengiami L. Olišauskienės komercinės firmos vardu, tačiau jos atstovas „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad S. Nėries gatvėje esantį sklypą įmonė nupirko iš valstybės, o dabar jis parduotas Tomui Pocevičiui, UAB „Elpekas“ direktoriui. Visgi Registrų centro duomenimis, sklypo savininkė tebėra ta pati L. Olišauskienės komercinė firma.

UAB „Sunprojektai“ vizualizacija

T. Pocevičius aiškino nusprendęs pastatyti būtent jaunimo nakvynės namus todėl, kad „universitetas šalia, stotis šalia – lokacija, atitinkanti šį projektą“.

Projektiniai pasiūlymai, pasak T. Pocevičiaus, derinami jau metus, o projektas dar tik pirminėje stadijoje. Jį užbaigti esą prireiks mažiausiai dar pusės metų.

Nors norima viską pradėti kuo greičiau, tačiau statybos darbų pradžia dar nežinoma.

Statybos planuojamos 4,97 aro ploto sklype. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Buvome pasidarę vieną projektinį pasiūlymą, mums jį atmetė. Dabar bandome šitą pateikti, gal ir šitą atmes“, – sakė T. Pocevičius, kol nesuderintas projektas negalėjęs pasakyti ir planuojamų investicijų dydžio.

UAB „Elpekas“ Klaipėdoje yra pastačiusi apartamentų ir komercinių patalpų pastatą „Daukanto namai” ties S. Daukanto ir Butkų Juzės gatvių sankryža.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais iki liepos 23 d. galima Liepų g. 83, Klaipėdoje, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 8 – 17.30 val., penktadieniais 8 – 16.15 val. arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt

Pasiūlymus teikti galima iki liepos 23 d. raštu UAB „Sunprojektai“, Liepų g. 83, Klaipėda arba el. p. projektai@sunprojektai.lt

Viešas susirinkimas dėl projektinių pasiūlymų vyks liepos 23 d., 17.30 val. S. Nėries g. 18. 


  2019-07-10

  3 komentarai “Šalia stočių planuoja jaunimo nakvynės namus”

  1. AvatarAnonimas (IP: 88.119.42.102)

   Kaip suprasti, „neviršys kitų gretimų statinių aukščio“, jei S. Nėries 16 yra du aukštai su mansarda, o šis – keturi aukštai su mansarda?

  2. AvatarAnonimas (IP: 88.119.42.102)

   Kaip suprasti, „neviršys kitų gretimų statinių aukščio“, jei S. Nėries 16 yra aukštai su mansarda, o šis – keturi aukštai su mansarda?

  3. AvatarAnonimas (IP: 195.14.177.106)

   Taip, aš suprantu, kad urbanistiškai šis pastatas yra taisyklingas. Bet, mielieji, atrodo kad čia 1980’ieji ant sankryžos nusivėmė. Profesoriaus nereikėtų prileisti prie fasadų architektūros, duokite jaunimui pasireikšti…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt