Atidarys Algimanto Jusionio jubiliejui skirtą parodą (2)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-07-15

Liepos 18-ąją, ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Mados ir verslo centras „Herkaus galerija“), bus atidaroma Algimanto Jusionio (1954– 2003) tapybos paroda „Kur mano namai…“

„Algimantas Jusionis vieną savo tapybos darbą buvo pavadinęs „Kur mano namai…“ Simboliškai taip pat vadinasi ir menininko jubiliejui skirta paroda. Žymus Lietuvos tapytojas šiemet būtų minėjęs 65 metų sukaktį. Tačiau prieš 16 metų netikėtai mus palikusiam menininkui jubiliejai jau nebesvarbūs – jie svarbesni mums, gyviesiems, nes tai puiki proga priminti ar supažindinti su šio iškilaus tapytojo kūryba”, – rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Aš tarnauju spalvai. Kalbu ir groju spalvomis. Rašau spalvomis. Skaitykite mane. Kiekvienas perskaitysite savaip. Tai bus kiekvieno Jūsų ir mano tiesa“, – šie dailininko kažkada užrašyti žodžiai parodos lankytojams turėtų tapti raktažodžiu, atskleidžiančiu aistringą kūrėjo dvasią.

A. Jusionis – vienas ryškiausių viduriniosios kartos Lietuvos tapytojų, jis priklausė stipriausiai Klaipėdoje tapytojų grupei, iš kurios išsiskyrė laisva, nevaržoma maniera, ekspresionistinėmis nuostatomis, eksperimentatoriaus drąsa ir kūrėjo aistra. Jo kūryba reikšminga ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos dailės kontekste. A. Jusionio tapyba tęsia koloristinės, ekspresyviosios lietuvių tapybos tradicijas, kartu tai moderni, pažymėta ryškiu individualumo ženklu, emocionali kūryba.

Tapytojas, pedagogas A. Jusionis gyveno ir kūrė Klaipėdoje. Nuo 1989 m. buvo grupės „Prarastoji karta“ narys. Tai buvo labai produktyvus kūrėjas – surengė 20 individualių parodų, dalyvavo 40-yje grupinių parodų, rengė plenerus, tarptautinius simpoziumus, parodas.

Menininkas ne tik pats tapė, bet ir mokė tapyti kitus. Dėstydamas tapybą VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedroje, jis sugebėdavo beveik nepastebimai paskatinti studentus pasiekti rezultatų ir pamilti tapybą.

A. Jusionis, 1992-aisiais įstojęs į Lietuvos dailininkų sąjungą, nuo 1996 metų iki pat mirties vadovavo LDS Klaipėdos skyriui.

Paroda veiks iki rugpjūčio 14 d.

Žymos: | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Atidarys Algimanto Jusionio jubiliejui skirtą parodą”: 2

  1. Anonimas parašė:

    Kur ta Naujoji Klaipėdos galerija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Domšaičio galerijoje – Angelinos Banytės darbų paroda

LNDM Prano Domšaičio galerija liepos 11 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į parodos „Angelina Banytė: modernios ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - dvi naujos parodos

Liepos 12-ąją, penktadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“) bus atidaroma Artūro Tamašausko mažųjų formų ...
2024-07-08
Skaityti daugiau

Regionas

Supažindins su Antano Smetonos atostogomis Palangoje

Liepos 3 d., trečiadienį, 17 val., Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje bus atidaroma jau ketvirtoji šiemet vieno eksponato parodų ciklo ...
2024-06-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This