P0

Sportas

Čempionato kovas lietuvės pradėjo nesėkme

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-15


Pirmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startavo merginų iki 19 metų Europos rankinio čempionato B diviziono kovos. Pirmosiomis Lietuvos rinktinės varžovėmis tapo galinga Šveicarijos rinktinė. Šeimininkės paskutinių dienos rungtynių metu turėjo pripažinti šveicarių pranašumą rezultatu 21:31 (12:19).

https://www.facebook.com/lturankinis/ nuotr.

Rungtynių pirmosios minutės nieko blogo Lietuvos rinktinei nežadėjo. Sužaidus pirmąsias 3 minutes rezultatas buvo lygus 2:2, o Lietuvos rinktinė dar turėjo galimybių ir išsiveržti į priekį. Vis dėlto, tuomet Lietuvos rinktinės gynyba nesugebėjo stabdyti šveicarių atakų ir pastarosios tuo puikiai pasinaudojo. Užtikrintai rungtyniavusi Šveicarijos rinktinė ėmė tolti nuo lietuvaičių ir pasibaigus pirmajam kėliniui Lietuvos rinktinės atsilikimas siekė 7 įvarčius (12:19).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinei kiek pavyko pagerinti gynybą, tačiau per didelis klaidų skaičius neleido mažinti atsilikimo, o drausmingai žaidusios varžovės Lietuvos rinktinei neleido priartėti. Rungtynių pabaigoje Šveicarijos rinktinė jau kontroliavo situaciją.

Po rungtynių vyriausiasis komandos treneris Karolis Kaladinskas akcentavo tai, jog didžioji dalis žaidėjų tiesiog perdegė: „Save užsiblokavome psichologiškai. Žaidėjos perdegė ir tuomet pametėm žaidimo planą, kurio turėjom laikytis. Gynyboje nesusitvarkėme su savo užduotimis iš šveicarės mus apžaidė viena prieš vieną“.

Jam pritarė ir rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja Aušra Šponė.

„Visos norėjome laimėt, bet nepavyko susikalbėt, nesusimetėm savo metimų. Buvo labai sunkios rungtynės, pati taip pat perdegiau“, – sakė ji.

Lietuvos rinktinei 10 įvarčių pelnė Aušra Šponė, 5 pridėjo Ugnė Kavalenkaitė, 3 – Rusnė Markinaitė, 2 – Akvilės Tolvaišaitės sąskaitoje, 1 – Karolinos Daukšaitės.

Be Lietuvos rankininkių ir Šveicarijos ekipos Klaipėdoje dar kaunasi Čekijos, Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Farerų Salų, Kosovo, Gruzijos rinktinės.

Visos čempionate dalyvaujančios komandos suskirstytos į dvi grupes po 4 komandas. Po grupių etapo po 2 stipriausias komandas žengs į čempionato pusfinalį, o kitos ekipos tęs kovas paguodos kovose dėl 5-8 vietų.

Prieš dvejus metus būtent Klaipėdoje taip pat vyko šios kartos čempionas ir tuomet lietuvaitės liko antroje vietoje, finale tik po dramatiškos kovos nusileidusios Portugalijos rankininkėms.

Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinėje rungtyniauja net trys rankininkės jau spėjusios pasimatuoti ir moterų rinktinės marškinėliais (Akvilė Tolvaišaitė, Austėja Rimkutė ir Ugnė Kavalenkaitė).

Kitose pirmadienio rungtynėse Čekija įveikė Farerų salas 33:25, Turkija pranoko Kosovą 28:24, o Šiaurės Makedonija sutriuškino Gruziją 29:15.

ANTRADIENIO VARŽYBOS (ĮĖJIMAS NEMOKAMAS)

13 val. Kosovas – Čekija.

15 val. Turkija – Farerų salos.

17 val. Šiaurės Makedonija – Šveicarija.

19 val. Lietuva – Gruzija.


  2019-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt