P0

Kultūra

Galerijoje „si:said“ – Justynos Kabalos tapybos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-16


Šį šeštadienį, liepos 20 d. 16 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18) atidaroma lenkų menininkės Justynos Kabalos tapybos paroda „Trys spalvos“.

Naujausioje J. Kabalos parodoje pristatomi paskutinius dvejus metus kurti kūriniai. Tai abstraktūs tapybos darbai, kurie referuoja į aliejinės ir akrilo technikos pagrindines spalvas.

Ciklas remiasi pagrindinėmis spalvomis. Geltona, raudona, mėlyna – galima sakyti, tapybos atomai, kurių pagalba menininkė grįžta prie ištakų.

Justyna kūryboje savo pačios patirtį jungia su tautinėmis temomis bei avangardo paveldu. Meninis tyrimas taip pat atspindi autorės asmenines jausenas, grąžina ją prie šeimos šaknų. Dalis ciklo sukurta studijoje, dalis ‒ lauke, Justynos senelių sodyboje Čerškėje, netoli Varšuvos, čia autorė praleisdavo vaikystės vasaros atostogas.

Pagrindinės spalvos, t.y. jų minimalūs deriniai, leidžia išgauti bet kokią spalvą norimame spalviniame diapazone. Parodoje menininkė daugiausiai pristato nemaišytas, autentiškas spalvas ir taip metaforiškai bando grįžti prie paprastų ir esminių dalykų. Šio sumanymo vienas iš inspiracijų ‒ lenkų avangardo tapytojo Władysław Strzemiński kūrinys „Neoplastinis kambarys“.

Justyna Kabala (g. 1981) 2017 m. baigė doktorantūros Jan Kochanowski universiteto Dailės instituto Edukacijos ir dailės katedroje Kelcuose. 2001‒2006 m. studijavo Varšuvos dailės akademijoje. Baigė tapybos specializaciją. Yra apdovanota Kultūros ir valstybinio paveldo ministerijos stipendija 2004-2005 ir 2017 m., keletą kartų tapo „Varšuvos grafikos” konkurso laureate, ji įtraukta į „Jaunojo meno kompasas” konkurso sąrašą Lenkijoje. Tapytoja rengė personalines ir dalyvavo grupinėse parodose Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijos Respublikoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Lietuvoje ir Belgijoje. Gyvena ir dirba Varšuvoje.

Projektą iš dalies finansuoja Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija.

Kultūros straipsnių vidus

Paroda veiks iki rugpjūčio 3 d.


2019-07-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt