P0

Veidai

Valdui Adamkui suteiktas Neringos miesto Garbės piliečio vardas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-16


Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė Prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai jam suteikdama Neringos miesto Garbės piliečio vardą.

Neringos savivaldybės tarybos sprendimu Neringos miesto Garbės piliečio vardas Prezidentui Valdui Adamkui suteiktas už ilgametę reikšmingą tarptautinio Tomo Mano festivalio globą ir nuolatinį rūpinimąsi Kuršių nerijos gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimu bei Neringos vardo garsinimu visame pasaulyje.

Neringos savivaldybės nuotr.

Kaip iškilmių metu pristatė ilgametė Thomo Manno kultūros centro, muziejaus ir festivalio vadovė, Kuršių nerijos ambasadorė Vitalija Teresa Jonušienė, 1998-aisiais Prezidento pareigas pradėjęs eiti Valdas Adamkus, Thomo Manno festivalį globoja ir kasmet jo svečius ir dalyvius pagerbia nuo 1999-ųjų.

Dėkojame Prezidentui už tai, kad sutiko tapti Neringos miesto Garbės piliečiu. Ilgametė Thomo Manno festivalio globa apima ne tik dalyvavimą jame, bet ir tarptautinę sklaidą, kurios dėka apie Neringą žino ir čia atvyksta aukščiausi užsienio šalių vadovai. Tai, kad Prezidentas sutiko būti miesto Garbės piliečiu, mūsų bendruomenei didžiulė garbė ir privilegija“, – pabrėžė Neringos meras Darius Jasaitis.

Iškilmių metu kalbėjęs V. Adamkus teigė, jog Neringa jo akyse yra Lietuvos perlas, o ją auginanti ir besididžiuojanti Neringos bendruomenė gali būti pavyzdžiu visai Lietuvai.

„Mano vienintelis linkėjimas  jums –   išlaikykite tą intensyvumą, tą pasišventimą ir darbą, kuris yra atliekamas čia jūsų visų visos Lietuvos labui. Palikime vertybes, kurios šiandiena švyti tarp jūsų ateities kartoms, kad šios turėtų į ką atsiremti, kuo didžiuotis ir toliau pratęsti tą darbą, kurį atliekate jūs. Dėkoju už galimybę tapti bendruomenės nariu. Bendromis jėgomis išlaikykime Neringą Lietuvos pasididžiavimu. Neleiskime jos sukomercinti, džiaukimės nuostabia gamta, kurios esame apsupti“, – į Neringos bendruomenę kreipėsi V. Adamkus.

„Tai, kad į bendruomenės gretas atėjo Prezidentas V. Adamkus – Neringai didžiulė dovana“, – apie iškilmių prasmingumą kalbėjo jas vedusi Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė, Neringos savivaldybės tarybos narė Aušra Feser.

Nidos Švč. Mergelės Marijos, Krikščionių Pagalbos bažnyčioje klebono kun. Rimvydo Adomavičiaus aukojamomis šventomis mišiomis prasidėjusias iškilmes papuošė kamerinis choras „Aidija“ bei folkloro ansamblis „Giedružė“.


  2019-07-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt