Valdui Adamkui suteiktas Neringos miesto Garbės piliečio vardas

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-07-16

Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė Prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai jam suteikdama Neringos miesto Garbės piliečio vardą.

Neringos savivaldybės tarybos sprendimu Neringos miesto Garbės piliečio vardas Prezidentui Valdui Adamkui suteiktas už ilgametę reikšmingą tarptautinio Tomo Mano festivalio globą ir nuolatinį rūpinimąsi Kuršių nerijos gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimu bei Neringos vardo garsinimu visame pasaulyje.

Neringos savivaldybės nuotr.

Kaip iškilmių metu pristatė ilgametė Thomo Manno kultūros centro, muziejaus ir festivalio vadovė, Kuršių nerijos ambasadorė Vitalija Teresa Jonušienė, 1998-aisiais Prezidento pareigas pradėjęs eiti Valdas Adamkus, Thomo Manno festivalį globoja ir kasmet jo svečius ir dalyvius pagerbia nuo 1999-ųjų.

Dėkojame Prezidentui už tai, kad sutiko tapti Neringos miesto Garbės piliečiu. Ilgametė Thomo Manno festivalio globa apima ne tik dalyvavimą jame, bet ir tarptautinę sklaidą, kurios dėka apie Neringą žino ir čia atvyksta aukščiausi užsienio šalių vadovai. Tai, kad Prezidentas sutiko būti miesto Garbės piliečiu, mūsų bendruomenei didžiulė garbė ir privilegija“, – pabrėžė Neringos meras Darius Jasaitis.

Iškilmių metu kalbėjęs V. Adamkus teigė, jog Neringa jo akyse yra Lietuvos perlas, o ją auginanti ir besididžiuojanti Neringos bendruomenė gali būti pavyzdžiu visai Lietuvai.

„Mano vienintelis linkėjimas  jums –   išlaikykite tą intensyvumą, tą pasišventimą ir darbą, kuris yra atliekamas čia jūsų visų visos Lietuvos labui. Palikime vertybes, kurios šiandiena švyti tarp jūsų ateities kartoms, kad šios turėtų į ką atsiremti, kuo didžiuotis ir toliau pratęsti tą darbą, kurį atliekate jūs. Dėkoju už galimybę tapti bendruomenės nariu. Bendromis jėgomis išlaikykime Neringą Lietuvos pasididžiavimu. Neleiskime jos sukomercinti, džiaukimės nuostabia gamta, kurios esame apsupti“, – į Neringos bendruomenę kreipėsi V. Adamkus.

„Tai, kad į bendruomenės gretas atėjo Prezidentas V. Adamkus – Neringai didžiulė dovana“, – apie iškilmių prasmingumą kalbėjo jas vedusi Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė, Neringos savivaldybės tarybos narė Aušra Feser.

Nidos Švč. Mergelės Marijos, Krikščionių Pagalbos bažnyčioje klebono kun. Rimvydo Adomavičiaus aukojamomis šventomis mišiomis prasidėjusias iškilmes papuošė kamerinis choras „Aidija“ bei folkloro ansamblis „Giedružė“.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Susisiekimo ministras lankysis Klaipėdoje ir Neringoje

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį dalyvaus didžiausios pasaulyje burlaivių regatos „The Tall Ships Races“, šiemet pirmą kartą startuosiančios Klaipėdos uoste, ...
2024-06-27
Skaityti daugiau

Regionas

Neringoje ilgąjį savaitgalį vyks folkloro festivalis

Ilgąjį savaitgalį į vidurvasario šventę kviečia 26-asis tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“ ir Joninės Neringoje. Birželio 21–24 dienomis ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

Neringa laikinai nepasiekiama dviračiais

Vykstant Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako ruožo rekonstrukcijai, Neringos savivaldybė prašo keliautojų susilaikyti nuo kelionių dviračiais į Neringą. Šiuo ...
2024-05-03
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This