P0

Miestas

Konteineriai išdalinti, rūšiuoja ne visi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-17


Siekiant, kad žaliosios ir biologiškai skaidžios maisto atliekos būtų rūšiuojamos tvarkingiau, šiemet Klaipėdos individualių namų gyventojams išdalinti 2500 konteinerių. Iki šiol žaliosios atliekos – žolė, lapai, šakos, vaisių bei daržovių likučiai – buvo dedamos į plastikinius maišus ir paliekamos šalia buitinių atliekų konteinerių. O nuo rudens žaliosios atliekos iš individualių valdų plastikiniuose maišuose nebebus surenkamos.

Dažniausia ir šiurkščiausia rūšiavimo klaida, kad žmonės ir toliau žaliąsias atliekas deda į plastikinius maišus ir sumeta juos į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius.

„Kai planavome šių konteinerių įsigijimą, siekėme kelių tikslų. Pirma, plastikiniai maišai yra viena žalingiausių atliekų pasaulyje. Todėl, kur įmanoma, būtina atsisakyti plastikinių pakuočių. Antra, kai žalienų prikimšti maišai būdavo sustatyti gatvėse šalia konteinerių, tai nepuošė mūsų miesto“, – pranešime spaudai aiškina Ramunė Šličienė, KRATC Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė.

Nors konteineriai išdalinti klaipėdiečiams, kurie patys pageidavo šios naujovės, visgi atliekų surinkėjai pastebi, kad dalies gyventojų įpročiai liko nepakitę.

„Mūsų inspektoriai kartu su vežėjais nuolat tikrina, kaip klaipėdiečiai atsikrato atliekomis. Kalbant apie žaliųjų atliekų rūšiavimą dar maždaug dešimtadalis konteinerių naudotojų daro klaidas“, – sakė R. Šličienė.

Dažniausia ir šiurkščiausia rūšiavimo klaida, kad žmonės ir toliau žaliąsias atliekas deda į plastikinius maišus ir sumeta juos į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius. Dar pasitaiko, kad ten išmetami vazonai ir kitos buities atliekos.

„Kai žaliosios atliekos išmetamos plastiko pakuotėse, gaminant kompostą dalis smulkių plastiko dalelių patenka į juodžemį ir jį užteršia. Todėl ateityje maišų su žaliosiomis atliekomis iš individualių valdų neberinksime, ir taip pat netuštinsime tų konteinerių, į kuriuos gyventojai atliekas bus išmetę neteisingai. Jie bus įspėjami ir turės patys perrūšiuoti savo atliekas“, – aiškino ekologė.

Pasak jos, net ir tuo atveju jei žaliųjų atliekų yra daugiau ir jos netelpa į suteiktą konteinerį, plastikiniai maišai – ne išeitis.

„Gyventojas gali įsigyti papildomą savo konteinerį ir būtinai informuoti KRATC. Mes užklijuosime žymeklį, specialų lipduką, kad vežėjas šį konteinerį įsitrauktų į apskaitą. Kita išeitis, kai susidaro daug sezoninių atliekų – lapų rudenį, šakų po genėjimo, – užsisakyti vienkartinį didelės talpos konteinerį. Be to bet kada, bet kokį kiekį žaliųjų atliekų Klaipėdos gyventojai gali atvežti žaliąsias atliekas į Glaudėnų kompostavimo aikštelę – jos čia priimamos nemokamai“, – sakė R. Šličienė.

Individualių valdų savininkai, pageidaujantys gauti žaliųjų atliekų konteinerius, turėtų  pasirašyti panaudos sutartį su KRATC. Tai galima padaryti dviem būdais:

1. Sutartį galima parsisiųsti iš savitarnos paskyros www.manokratc.lt. Į dalinai užpildytą sutarties formą reikės įrašyti tik asmens dokumento numerį ir ją pasirašyti elektroniniu parašu bei atsiųsti rinkliava@kratc.lt arba įkelti į savitarnos paskyrą.

2. Nesinaudojantiems savitarnos portalu sutarties forma yra išsiųsta pašto laišku. Į sutarties formą įrašę asmens dokumento numerį ir ją pasirašę, savininkai prašomi vieną egzempliorių perduoti bet kurio KRATC padalinio Klaipėdoje (Liepų g. 15, Tomo g. 2, Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66 A, Plieno g. 13) darbuotojams, arba atsiųsti paštu adresu Liepų g. 15, LT–92138, Klaipėda.

Pasirašiusiems sutartis konteinerius KRATC pristatys į namus. Išsamesnės informacijos galima teirautis nemokamu tel. 8 800 13344.


  2019-07-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt