Regionas

Neringa sukruto dėl būsto subnuomos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-17


Neringos savivaldybės administracija įpareigota imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai – tokių žingsnių imtasi reaguojant į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos paskelbtą informaciją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot savivaldybės pranešimo, šiuo metu pernuomuoti savivaldybės būstą leidžia šalies teisės aktai, numatantys, kad jei ilgalaikės nuomos sutartyje nenurodyta kitaip – subnuoma leidžiama. Tai pažymima Civiliniame kodekse. Teigiama, kad Savivaldybės būstai, dėl kurių kilo diskusija, išnuomoti prieš du dešimtmečius, vadovaujantis tuometiniais teisės aktais.

„Peržvelgus nuomos sutartis matyti, kad sprendimus dėl būsto nuomos priimdavo tuometinė Neringos savivaldybės taryba, vadovaujama mero Stasio Mikelio. Šie tuometinės Neringos savivaldybės tarybos sprendimų tekstai teigia, kad būstai suteikiami kaip valstybės parama, asmenims įrašytiems į būsto laukiančiųjų eiles. Kai kuriais atvejais, Neringos savivaldybė savo nuosavybėn būstą kartu su nuomininkais perimdavo iš valstybės”, – rašoma pranešime.

Neringos savivaldybės administracijos specialistai teigia, kad kai kurie LRT tyrimų tarnybos duomenys yra klaidinantys. Esą  būstai, kurių subnuoma galima, niekuomet neturėjo socialinio būsto statuso – tai visuomet buvo savivaldybės būstas. Socialinio būsto subnuoma visuomet buvo draudžiama.

„Visos sutartys, sudarytos laikotarpyje nuo 1999-ųjų iki 2005-ųjų, yra galiojančios ir teisinio pagrindo jas nutraukti iki šiol nebuvo. Šie savivaldybės būstai nuomojami taikant pilną rinkos kainą, skirtingai nei socialinio būsto statusą turintys būstai, kuriems taikoma šalies teisės aktuose nustatyta nuomos lengvata. Nepaisant išvardintų aplinkybių, Neringos savivaldybės administracija aiškinsis, kokios galimybės, nepažeidžiant sutarties sąlygų ir asmens teisių, užkirsti kelią subnuomai”, – rašoma pranešime.


2019-07-17

Vienas komentaras apie “Neringa sukruto dėl būsto subnuomos”

  1. Gabūt tikrai klaidinga informacija, nes priešingu atveju tai būtų labai nesąžininga iš tiesų būsto laukiančiųjų atžvilgiu. Džiaugiuosi, kad vis daugiau butų/namų nuomojama naudojantis agentūrų paslaugomis https://www.unohub.lt/nekilnojamojo-turto-brokeriai/ gal ši sritis tokiu principu po truputį lenda iš šešėlio, nes asmeniškai nuomojant juk dažniausiai nemokami jokie pajamų mokesčiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt