P0

Kriminalai ir nelaimės

Užkirto kelią per Kaipėdos uostą išgabenti raketų paleidimo sistemą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-18


Pasibaigus pirmajam šių metų pusmečiui muitininkai rezultatus skaičiuoja milijonais: kontrabandinės cigaretės, narkotikų prikimšti automobiliai, šimtai tūkstančių suklastotų saldumynų – tai tik dalis per pusmetį muitininkų sulaikytų nelegalių prekių.

Muitinės išplatintame pranešime informuojama ir apie sulaikytą neįprastą krovinį, gegužės mėnesį užkirstus kelią per Klaipėdos uostą į Kiniją išgabenti raketų paleidimo sistemą „M20 Missile Weapon System Model“.

Dviem krovininiais automobiliais į Medininkų muitinės postą atvykę vežėjai neslėpė iš Minske vykusios parodos ketinantys šią sistemą pristatyti kinams.

Lietuvos muitininkai gegužės mėn. užkirsto kelią per Klaipėdos uostą į Kiniją išgabenti raketų paleidimo sistemą „M20 Missile Weapon System Model“. Palmiros Mart nuotr.

Muitinės pareigūnai, įvertinę riziką ir tokio krovinio gabenimui taikomus draudimus ir apribojimus, iškvietė Lietuvos kariuomenės ekspertus.

„Įvertinus draudimus ir apribojimus gabenamai karinei įrangai, buvo priimtas sprendimas automobilius ir įrangą grąžinti atgal į Baltarusiją”,- teigiama muitinės  pranešime.

Jame taip pat informuojama apie kitus šio pusmečio „laimikius”.

Po ilgalaikės operacijos pareigūnams viena po kitos įkliuvo trys stambios Rusijos piliečių gabentos kvaišalų siuntos. Iš viso Lietuvos muitininkams šių trijų sėkmingų sulaikymų metu įkliuvo 205 kg hašišo, 25 kg marihuanos ir 3,7 kg kokaino. Bendra tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje gali siekti 3 mln. eurų.

Muitinės kriminalistai tokius kvaišalus dažniausiai vadina „tranzitiniais“. Lietuva dėl savo geografinės lokacijos yra pakeliui iš Vakarų į Rytų šalis gabenamam hašišui, marihuanai ir kokainui, o iš Rytų valstybių į Vakarų šalis per mūsų šalį vežamas heroinas.

Kontrabandinės cigaretės tradiciškai sudaro didžiausią visų muitininkų sulaikytų prekių dalį. Jų per pirmąjį metų pusmetį sulaikyta už 12,5 mln. eurų (arba 93 proc. visų sulaikytų prekių vertės).

Lietuvos muitininkai jau nuo 2018 m. fiksuoja naują tendenciją – suaktyvėjusį cigarečių kontrabandos gabenimą iš Rusijos Kaliningrado srities.

2017 m. pasienyje su Rusija tebuvo sulaikytas vos 1 proc. bendro Lietuvoje sulaikytų kontrabandinių cigarečių kiekio, pernai šis skaičius pasiekė 11 proc., o per pirmus šešis šių metų mėnesius muitininkai fiksuoja, kad prie sienos su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi sulaikomų nelegaliai gabenamų tabako gaminių kiekis išaugo iki 38 proc.

Sulaikomų rūkalų pasienyje su Baltarusija kiekis išlieka maždaug toks pat ir sudaro 18 procentų nuo bendro visoje Lietuvoje sulaikytų kontrabandinių cigarečių kiekio.

Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos muitinė kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba dalyvavo Europolo ir Interpolo  koordinuojamoje operacijoje OPSON VIII, skirtoje kovai su suklastotu maistu ir gėrimais.

Šios operacijos metu buvo išaiškinta ir sulaikyta 335 000 padirbtų saldainių, kurie buvo supakuoti siekiant patraukti labiausiai pažeidžiamos vartotojų grupės – vaikų – dėmesį. Lietuvos muitininkų dėka šie galimai pavojingi sveikatai saldumynai į rinką nebepateks.

Iš viso per šešis šių metų mėnesius muitinės pareigūnai, preliminariais duomenimis, teigia sulaikę kontrabandinių ir neteisėtai gabentų prekių už daugiau kaip 13,5 milijonų eurų.

Lietuvos muitinės pareigūnai kviečia prie kovos su kontrabanda ir visuomenės saugumo užtikrinimo prisijungti ir neabejingus piliečius: informaciją apie nusikalstamas veikas asmenys gali pranešti visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu Muitinės departamento pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44, taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės interneto svetainėje.


  2019-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt