P0

Kultūra

Klaipėda perims „Europiados“ vėliavą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-19


Vokietijoje, Frankenberge, liepos 17-21 dienomis vykstančiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Europiada“ Klaipėdai bus perduota šio festivalio vėliava – uostamiestis „Europiadą“ priims ateinančių metų rugpjūčio 5-9 dienomis.

Dalios Grikšaitės nuotr.

„Vieno pačių spalvingiausių festivalių sugrįžimas į Klaipėdą – tai miesto įvertinimas ir įrodymas, kad Klaipėda savo gebėjimais, įdirbiu bei patirtimi garsi ne tik Lietuvoje, bet ir europiniame kontekste. Tikiu, kad tai bus didžiulė šventė ne tik tautinės kultūros puoselėtojams, ne tik miestui ir Lietuvai, bet ir visai Europai. Žinoma, kartu laukia ir nemenkas iššūkis, tačiau mes jam pasiruošę“, – savivaldybės pranešime spaudai cituojamas „Europiados“ vėliavą Frankenberge perimsiantis Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Europiada“ – didžiausias tarptautinis Europos folkloro kultūros festivalis, kurio siekis – „vienybė įvairovėje“. Tai kasmetinis tūkstančių europiečių susibūrimas, kurio metu pristatomas regionų folklorinis menas ir tradicijos, unikali galimybė pasauliui parodyti savo šalies savitumą bei kultūrą.

Klaipėdą šiemet Frankenberge vykstančioje „Europiadoje“ atstovauja kolektyvai „Kuršiukai“, „Kuršių ainiai“, „Alkiukai“, „Senoliai“, „Mingė“, „Subatėlė“. Klaipėda pristatoma ir Frankenbergo rotušės aikštėje vykstančiame forume, kur įrengtas Klaipėdos stendas. Klaipėdos pasirengimas priimti 2020 metų „Europiadą“ pristatytas vakar vykusioje „Europiados“ tarptautinio komiteto generalinėje asamblėjoje.

Klaipėdoje „Europiada“ vyko 2009 metais. Tąkart Klaipėda sulaukė daugiau nei 4 200 dalyvių iš 27 Europos valstybių regionų, „Europiadoje“ talkino 230 savanorių. Kad „Europiada“ 2020 metais vėl galės vykti Klaipėdoje, renginio tarptautinis organizacinis komitetas apsisprendė 2017 metų pabaigoje. Festivalis itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą, todėl tai išskirtinis Klaipėdos pasiekimas. Dėl galimybės priimti „Europiadą“ paskutiniajame etape Klaipėda varžėsi su Italijos miestu Nuoru.

„Europiada“ kasmet organizuojama vis kitoje šalyje. 2020 metais, kai renginys vyks Klaipėdoje, jau bus organizuojama 57-oji „Europiada“. Pirmoji „Europiada“ buvo surengta 1964 m. Antverpene, Belgijoje.


Kultūros straipsnių vidus

2019-07-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt