P0

Kultūra

Jaunieji menininkai – rezidentai rengs E. Balsio dainų programą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-20


Uostamiestyje veiklą pradėjo dvi savaites truksianti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro inicijuota menininkų rezidencija „Išbandyk profesiją“. Tai – pirmasis Lietuvoje bandymas kūrybinės partnerystės principu įvairių muzikinio teatro profesijų menininkų patirtį perteikti jaunajai kartai.

Dalyvauti rezidencijos „Išbandyk profesiją“ programoje buvo atrinkti 23 jaunieji menininkai. Olesios Kasabovos nuotr.

Pasak Klaipėdos muzikinio teatro pranešimo, dalyvauti rezidencijos „Išbandyk profesiją“ programoje buvo atrinkti 23 jaunieji menininkai. Netikėtu būdu išbandyti scenos profesijas rinkosi Lietuvos bei Estijos muzikos ir teatro akademijų studentai ir absolventai, taip pat mūsų šalies konservatorijų moksleiviai.

Dešimt rezidencijos dalyvių – muzikantai, valdantys įvairius muzikos instrumentus ir sudarysiantys rezidentų orkestrą, kiti vienuolika – vokalistai, Klaipėdoje kartu su pedagogais paruošiantys kompozitoriaus Eduardo Balsio (1919–1984) dainų programą. Dar dvi jaunosios menininkės prisidės prie šios programos rengimo, tapdamos dirigento bei scenografo asistentėmis.

Koncerto „Aš – senas jūrininkas“ programą kartu su jaunaisiais atlikėjais ruoš dirigentas Egidijus Miknius ir režisierė Rūta Bunikytė. Tobulinti savo meistriškumą jaunųjų menininkų rezidencijos „Išbandyk profesiją“ dalyviams padės LMTA Dainavimo katedros vedėja prof. Asta Krikščiūnaitė ir tos pačios akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros profesorius, aktorius Valentinas Masalskis. O socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė seminaruose konsultuos jaunuosius menininkus asmeninės vadybos bei sėkmingos karjeros formavimo klausimais.

Ruošdami koncertinę programą, rezidentai bendradarbiaus ir su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvu, nes pirmąkart Lietuvoje meninės rezidencijos programa bus vykdoma užsienyje populiariu side-by-side principu: sudarant sąlygas jaunimui semtis patirties iš vyresniųjų kolegų, drauge su jais kuriant meninę koncepciją bei ruošiantis pasirodymui scenoje.

Bendrą rezidentų ir Klaipėdos teatralų darbo rezultatą uostamiesčio gyventojai ir svečiai pirmąkart galės įvertinti festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ metu. Laikrodžių muziejaus kiemelyje rugpjūčio 2 d. 20 val. vyks teatralizuotas E. Balsio dainų bei instrumentinių kūrinių koncertas „Aš – senas jūrininkas“. Vėliau koncertas bus įtrauktas į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro 2019–2020 m. sezono repertuarą ir rodomas įvairiose pajūrio regiono kultūrinėse erdvėse.

Teatralizuoto koncerto programoje skambės ne tik populiarieji garsaus lietuvių kompozitoriaus „Elektrėnų žiburiai“, „Habanera“, bet ir E. Balsio dainos apie Klaipėdą ir Baltiją, kurių iš pajūrio krašto kilusio autoriaus muzikiniame palikime itin gausu.

Kultūros straipsnių vidus

Koncerte bus ir tiesioginė nuoroda į būsimąjį Klaipėdos valstybinio muzikinio sezoną: jaunimas atliks baladę „Žuvėdra, žuvėdra“ iš E. Balsio operos „Kelionė į Tilžę“, kurios premjera teatre numatyta lapkričio mėnesį.


  2019-07-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt