P0

Fotoreportažai, Sportas

Paplūdimyje dėmesį prikaustė egzotiškas futbolas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-21


Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu – vienoje jo atkarpoje vyko žmonių dėmesį prikaustęs paplūdimio futbolo turnyras. 

Organizatorių nuotr.

Paplūdimio futbolas – vis dar gana egzotiška sporto šaka mūsų kraštuose, todėl tarp daugybės poilsiautojų buvo nemažai tokių, kurie pirmą kartą susidūrė su galimybe iš arti stebėti kovas ant smėlio: jos kainuoja daug jėgų futbolininkams, tačiau labai patrauklios žiūrovams.

Ypač kai pajūryje lepina toks geras oras, koks buvo šeštadienį, kai Klaipėdoje, neįgaliųjų paplūdimio teritorijoje vyko jau 9-asis paplūdimio futbolo turnyras dėl „Švyturio“ taurės.

2011 metais uostamiesčio futbolo mėgėjų iniciatyva surengtos varžybos vyksta kasmet, o per devynerius metus renginys gerokai išsiplėtė ir pritraukia dalyvius iš užsienio – ir šiemet tarp 12 komandų buvo svečių iš Liepojos ir Kaliningrado.

Būtent Kaliningrado „Baltyjsk“ ir apgynė pernai iškovotą čempionų titulą, finale tik po baudinių serijos įveikusi klaipėdiečių „DFDS“. Beje, pernai finale irgi kovojo šios ekipos.


3 vietą šiemet užėmė debiutantai – „Jakai“, susitikime dėl bronzinio apdovanojimo įveikę Telšių „Samogitia“ futbolininkus.

Individualius prizus iškovojo geriausiu turnyro žaidėju pripažintas Vilalij Vasilets („Baltyjsk“), geriausias gynėjas Marius Komovas (DFDS) ir geriausias vartininkas Martynas Draukšas („Jakai“).

Be finalo ketverto komandų turnyre dar dalyvavo Vilniaus „Pressas“, Mažeikių „VIP-Olimpas“ bei „United“, Kretingos „Si Group“, „Klaipėda City“, „Giruliai“, Klaipėdos „Sparta“, Liepojos atstovai.

Kai kurios komandos anksčiau dalyvaudavo Lietuvos futbolo federacijos organizuojamame šalies paplūdimio futbolo čempionate, tačiau jį išmainė į klaipėdiečių turnyrą – nors jį organizuoja mėgėjai, futbolininkai sako, jog šios varžybos yra geresnės visais aspektais. 

„Man kartais atrodo, kad ne dėl federacijos, o būtent dėl tokių entuziastų ir jų nuveiktų darbų laikosi Lietuvos futbolas“, – sakė turnyre su kolegomis dalyvavęs žinomas šalies sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius („Pressas“). 


2019-07-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt