P0

Regionas

Gargždai keičiasi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-22


Klaipėdos rajono savivaldybėje vykęs susitikimas su Gargždų miesto centro pastatų savininkais dėl tolimesnių miesto sutvarkymo planų įnešė aiškumo, kuria kryptimi judama.

Į Gargždų savivaldybę pasitarti dėl miesto veido formavimo buvo pakviesti pastatų savininkai. Rajono savivaldybės nuotr.

Pasak rajono savivaldybės pranešimo, kad miesto veidas ir toliau keistųsi į gera, būtinas savivaldos ir pastatų savininkų bendradarbiavimas, padėsiantis suformuoti aiškią viziją, kaip turėtų atrodyti Gargždų centras.

Informuojama, kad jau renovuota didžioji dalis Klaipėdos ir Kvietinių gatvėse esančių daugiabučių, pertvarkyti skverai ties knygynu ir Turizmo informacijos centru, savo išvaizdą pakeitė kino teatras, muzikos mokykla.

Bene didžiausią dalį pastatų Klaipėdos gatvėje turinčio Gargždų vartotojų kooperatyvo direktorė Janina Jurkuvienė susitikime su miesto valdžios atstovais sakė, kad dar šiemet turėtų būti atlikti „Senukų“ pastato (Klaipėdos g. 9) fasado tvarkymo darbai nuo Klaipėdos gatvės pusės, o ten, kur įsikūrusi mugė ir prekiaujama gėlėmis (Klaipėdos g. 7), bus sutvarkyti laiptai.

Remonto darbai jau vyksta Valdui Ilginiui Klaipėdos gatvėje priklausančiame pastate, kuris sujungtas su Klaipėdos apylinkės teismu. Planuojama per kelerius metus visiškai pakeisti stogą, nutinkuoti namo fasadą.

Įrengti nuomai skirtas patalpas antrame aukšte virš knygyno planuoja šio pastato šeimininkas Andrius Jurgulis. Verslininkas jau ėmėsi konkrečių veiksmų ir šiuo metu rengiamas projektas antram aukštui statyti.

„Rengiant Klaipėdos gatvės apželdinimo projektą, suformuota užduotis suprojektuoti du prekybinius paviljonus skirtingose Klaipėdos g. pusėse prie autobusų sustojimų vietų. Bus skelbiamas konkursas naujiems paviljonams įrengti ir juose vykdyti komercinę veiklą“, – pranešime cituojamas Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas G. Kasperavičius.

Keisis ir Kvietinių gatvė

Kitais metais startuos Kvietinių gatvės rekonstrukcija. Bus atnaujinta važiuojamosios dalies danga, įrengtas dviračių ir pertvarkyti pėsčiųjų takai. Savivaldybės vadovai kvietė šioje gatvėje pastatus turinčius šeimininkus dar iki to laiko atlikti statinių išorės tvarkymo darbus. Gargždiškei Elenai Cirtautienei priklauso vienas šalia kito stovintys namai, kuriuose įsikūrusi kavinė ir alkoholiu prekiaujanti įstaiga. Šie pastatai buvo perdažyti prieš ketverius metus, o juos nuomojantys žmonės yra įpareigoti tik susitvarkyti aplinką.

Keisti 19 numeriu pažymėtą namą nori ir jau penkiolika metų jį pagal panaudos sutartį administruojantis Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, verslininkas Martynas Pocius. Prieš kurį laiką čia buvo pakeistas stogas, langai, durys, šildymo sistema, laiptai, atliekami kosmetiniai remontai. Dėl fasado tvarkymo sudėtinga rasti bendrą kalbą su garbaus amžiaus pastato savininke.

Sieks perimti Kretingos plentą

Savo ruožtu verslininkai domėjosi, ką Savivaldybės vadovai mano apie vaizdą, pasitinkantį įvažiuojant į Gargždus Kretingos plentu.

Mero pavaduotoja Audronė Balnionienė informavo, kad svarstomas variantas sekti vienos iš kaimyninių savivaldybių pavyzdžiu ir pasinaudoti galimybe Kretingos plentą perimti Savivaldybės žinion.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Lietuvos automobilių Kelių direkcija šiuo metu vykdo tik tuos darbus, kurie buvo suplanuoti anksčiau. Nusipirkę visų magistralinių, krašto ir rajoninių kelių būklės vertinimo studijas pagal tam tikrus kriterijus juos identifikuos nuo prasčiausios iki geriausios būklės, ir parengs visų Kelių direkcijai priklausančių tvarkytinų kelių sąrašą, kuris bus prieinamas viešai. Ilgalaikė perspektyva laukti eilėje mūsų nedžiugina, todėl svarstome pasinaudoti alternatyva, kai Kelių direkcija savo lėšomis sutvarko kelią ir perduoda jį Savivaldybei. Dabar net ir labai norėdami neturime teisės tvarkyti mums nepriklausančios infrastruktūros“, – sakė vicemerė.

Kitąmet turėtų būti apšviestas ir šalia plento einantis dviračių takas, pradėti ir baigti jo tąsos nuo Kęstučio iki Užuovėjos gatvės, įrengimo darbai.

Įvažiavimo į miestą nepuošia buvusi pieninė Žemaitės gatvėje. Sklypą, kuriame stovi pastatas, ruošiamasi parduoti. Kol tai įvyks, Savivaldybės vadovai jį valdančios bendrovės atstovės Rasos Kazlauskaitės paprašė prižiūrėti teritorijoje augančius želdinius ir palaikyti bendrą tvarką.

Pušų gatvėje jungiamojoje dalyje nuo Gamyklos gatvės žiedelio iki Dariaus ir Girėno gatvės per trejus metus bus nutiestas asfaltas. Projektavimo darbai vyksta ir Kvietinių, Klaipėdos, Žemaitės ir Janonio gatvių įrėmintame kvartale. Čia planuojamos teritorijos, kuriose, išsaugant žaliuosius plotus, atsiras daugiau automobilių stovėjimo vietų, vaikų žaidimų aikštelės, kitos poilsiui ir sportui skirtos erdvės.


2019-07-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt