Žurnalo JŪRA MOPE SEA 20-metį pažymi knyga

Kultūra

Jubiliejinės Jūros šventės renginių savaitė prasideda tarptautinio verslo žurnalo JŪRA MOPE SEA, šiemet švenčiančio 20 metų sukaktį, leidėjos Zitos Tallat-Kelpšaitės knygos „Ženklai ir žodžiai” pristatymu. Jis vyks liepos 23 d. 17 val. istorinio burlaivio „Meridianas” denyje.

Publicistė Zita Tallat-Kelpšaitė, ilgą laiką dirbusi Lietuvos jūrų laivininkystėje, turėjusi jūreivio pasą ir kaip žurnalistė plaukiojusi įvairių tipų prekybos ir žvejybos laivais, apie jūrininkų gyvenimą bei darbą rašė straipsnius spaudai, kūrė televizijos laidas, 1991 m. išleido knygą – apysaką „Jūra, motule“. Kartu sudėjus visus plaukiojimus, trukusius ilgiau nei dešimtmetį, autorė jūrose ir vandenynuose yra praleidusi daugiau nei dvejus metus.

Z. Tallat-Kelpšaitė atgaivino prieškaryje Klaipėdoje leistą marinistikos žurnalą „Jūra“. 1999 m. žurnalas, pradėtas leisti lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, pavadintas JŪRA MOPE SEA. Vėliau prie trijų kalbų pridėta ketvirtoji – kinų.

Šioje knygoje lietuvių, anglų, rusų ir kinų kalbomis publikuojami žurnalo leidėjos įžanginiai žodžiai, parašyti nuo 1999 m. birželio iki 2019 m. birželio.

„Tai savotiškas Lietuvos jūrinės strategijos, jūros verslo kūrimo ir įgyvendinimo 20-mečio metraštis, rašomas pasaulio įvykių kontekste”, – rašoma pranešime spaudai.

Ieškau žodžių į širdis.*

Žodžių, kuriuos suprastų lietuviškai ir angliškai, rusiškai ir kiniškai, vokiškai ir prancūziškai, ukrainietiškai ir ispaniškai, hebrajiškai ir arabiškai, indiškai, kazachiškai, persiškai ir visomis kitomis planetos kalbomis kalbantys žmonės. Žodžių, pasiekiančių protą ir jausmus. Žodžių, paliekančių ženklą. Žodžių apie laisvę ir priespaudą, vergovę ir saugumą, meilę, pavydą, neapykantą ir kitus demonus, apie karą ir taiką, gyvenimą ir mirtį, pasaulį ir Žemę, kuri XXI mūsų eros amžiuje ima slysti mums iš po kojų, o mes – beveik aštuoni milijardai šios žemės gyventojų – esame priversti nerimastingai žvelgti į kelias superlyderio statuso siekiančias personas, kuriančias beprotiškus scenarijus, ir viltingai laukti, kaip jie pakreips mūsų gyvenimus.

Ar galime ką nors pakeisti?

Visuomet yra dvi galimybės: daryti, ką gali, kad pokyčiai įvyktų, arba likti abejingu.

Žodžiai šioje knygoje, gal ir besikartojantys tarsi aidas, yra šauksmas – nebūkime abejingi! Nes su tyliu abejingųjų pritarimu Žemėje vyksta išdavystės ir žudynės.

„…Sukalbėkime maldą už pasaulį. Tik meilė dabar gali mus išgelbėti. Sukalbėkime maldą už pasaulį ir tikėkime, kad kažkaip viskas bus gerai…“, – dokumentiniame filme „Šauksmas iš Sirijos“ skamba Los Andželo vaikų choro giedama „Malda už šį pasaulį“.

Turėkime vilties, kad malda bus išklausyta, kad už žmonių laisvę ir saugumą nebus sumokėta pati didžiausia kaina, kad tikėjimas, jog išsigelbėti galima, o geri darbai yra atlyginami, suteiks jėgų akistatoje su abejingumu.

Kol Žemė dar sukasi…

*Z. Tallat-Kelpšaitės įžanginis žodis knygoje „Ženklai ir žodžiai”

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Miestas

Ragavo inovatyvios akvakultūros „derlių“

Jau tampa tradicija, kad Klaipėdoje inovatyvios akvakultūros „derlius“ nuimamas drauge su Klaipėdos universiteto mokslininkais po burėmis – restorano „Meridianas“ virtuvės ...
2023-09-08
Skaityti daugiau

Miestas

„Meridiano“ burės primins Klaipėdai ir Lietuvai svarbią datą

Šį savaitgalį vyksiančios Jūros šventės išvakarėse uostamiesčio simboliu laikomas burlaivis „Meridianas“ pasipuoš naujomis burėmis, skirtomis dar kartą atkreipti dėmesį į ...
2023-07-19
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas

„Meridianas" atidarė vasaros sezoną

Saulėtą šeštadienio pavakare klaipėdiečiai jau 10-tą kartą rinkosi prie Dangės krantinės, kurioje stovi istorinis burlaivis „Meridianas”. Jo burių pakėlimo ceremonija ...
2023-05-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This