P0

Miestas

Jūros šventė – su „žaliais“ akcentais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-23


Šiemetinė Jūros šventė bus ekologiškesnė nei ankstesnės – prekybininkai savo gaminius, produktus, suvenyrus turėtų dėti ne į plastikinį, o į popierinį maišelį, paženklintą Jūros šventės organizatorių ir idėjos mecenato Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) simbolika.

KRATC užsakė 4000 maišelių iš perdirbto popieriaus. Jie nemokamai bus išdalinti mugės prekiautojams.

„Tai dar vienas žingsnis į švaresnę, ekologiškesnę šventę ir simbolinis gestas, kviečiantis atkreipti dėmesį į atsakingą vartojimą“, – pranešime spaudai cituojama Dalia Grikšaitė, VšĮ „Klaipėdos šventės” kūrybos vadovė.

Vienkartinių indų, šiaudelių, bokalų, plastiko pakuočių atsisakymas masiniuose renginiuose jau tampa tradicija tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Vienose valstybėse tai tiesiog draudžiama, kitur, kaip Klaipėdoje, apeliuojama į žmonių sąmoningumą. Klaipėdos miesto savivaldybė dar šį pavasarį viešai kreipėsi į pajūryje renginius planuojančius švenčių, festivalių, sąskrydžių organizatorius, kad šie vengtų plastikinių pakuočių bei indų naudojimo – pakeistų juos iš kitų lengvai yrančių medžiagų pagamintais analogais.

„Plastikas nėra absoliutus blogis, tai – puikus žmonijos išradimas. Tačiau jis pigus, lengvai prieinamas, ir žmonės taip prie jo taip įprato, kad naudoja nesusimąstydami apie pasekmes. Deja, bet plastikas tapo grėsmingiausia atlieka planetoje, žudančia gyvūnus, užteršiančia gražiausius pasaulio kampelius. Atsakingas plastiko vartojimas turėtų tapti visų gamtą ir savo sveikatą tausojančių žmonių įpročiu“, – aiškino Ramunė Šličienė, KRATC ekologė.

Jūros šventės organizatoriai teigia, jog tariasi su bendraminčiais, kad kitąmet atskirose šventės teritorijose nebeliktų vienkartinių indų ir bokalų iš plastiko.

INFORMACIJA

Kiekvienais metais Europoje pagaminama 58 mln. tonų plastiko. Anot Europos Komisijos, 70 proc. vandenynus ir paplūdimius teršiančių medžiagų sudaro vienkartinis plastikas, tampantis gyvūnų žūčių priežastimi ir per maistą patenkantis į žmonių organizmus.

Matydama šias grėsmes Europos Sąjunga pernai patvirtino planą dėl vienkartinių plastikinių daiktų, tokių kaip plastikiniai maišeliai, vienkartinės lėkštės ir šiaudeliai, uždraudimo. Iki 2021 metų turėsime juos pakeisti daugkartinio naudojimo daiktais arba indais, pagamintais iš biologiškai skaidžių medžiagų: kartono, medienos, bambuko, palmių lapų, cukranendrių.


2019-07-23

Vienas komentaras apie “Jūros šventė – su „žaliais“ akcentais”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt