P0

Uostas ir jūra

Įsigaliojo draudimas žvejoti Baltijos jūros menkes

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-25


Žemės ūkio ministerija pranešė, kad liepos 24 d. įsigaliojo Baltijos jūros menkių apsaugos reglamentas, priimtas dėl kilusios didelės grėsmės rytinės Baltijos jūros dalies menkių ištekliams.

Pagal jį iki š. m. gruodžio 31 d. bendrijos žvejybos laivams draudžiama žvejoti menkes ICES 24, 25 ir 26 pakvadračiuose.

Draudimas netaikomas žvejybos laivams, kurių bendrasis ilgis mažesnis nei 12 metrų, žvejojantiems žiauniniais, pinkliaisiais ar sieniniais tinklais arba dugninėmis statomosiomis ūdomis, ūdomis (išskyrus dreifuojančiąsias ūdas), rankinėmis ūdomis ir traukiamosiomis ūdomis ar panašiais pasyviosios žvejybos įrankiais 24 pakvadračio rajonuose, kurie yra iki šešių jūrmylių atstumu matuojant nuo bazinių linijų ir kuriuose vandens gylis mažesnis nei 20 metrų pagal kompetentingų nacionalinių institucijų išleistame oficialiame jūrlapyje nustatytas koordinates.

Atsitiktinė menkių priegauda negali sudaryti daugiau kaip 10 % bendro visų jūrų biologinių išteklių laimikio gyvojo svorio, iškraunamo po kiekvieno žvejybos reiso.

Uosto vidus kompas

Teigiama, kad neršiančių menkių biomasė yra viena iš mažiausių kada nors buvusių, o verslinio dydžio menkių biomasė šiuo metu yra mažiausia nuo XX a. šeštojo dešimtmečio.


2019-07-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt