P0

Regionas

Koreguojamas ir Klaipėdos rajono bendrasis planas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-25


Trečiadienį vyko Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano (BP) sprendinių aptarimas – svarstyta, kurias teritorijas priskirti prioritetinėms.

Reikia apsispręsti, kurias teritorijas rajone nustatyti kaip prioritetinės plėtros. Rajono savivaldybės nuotr.

Pranešama, jog rajono BP  koreguojamas, nes tikimasi, kad tai prisidės prie problemų, kylančių dėl teritorijų planavimo, žemės paskirties keitimo ir chaotiškos urbanistinės plėtros, sprendimų. Tačiau reikia apsispręsti, kurias teritorijas rajone nustatyti kaip prioritetinės plėtros, ir ten atsakingai investuoti Savivaldybės lėšas reikalingai infrastruktūrai įrengti, pagalvoti apie šių teritorijų užstatymo tankį ir nuspręsti, ar stiprinti priemiesčių zonų plėtrą, ar visgi gyvinti toliau nuo Gargždų ir Klaipėdos miestų nutolusias gyvenvietes.

Bendrąjį planą rengiančios UAB „Urbanistika“ atstovas Saulius Motieka pristatė dvi prioritetinės teritorijų plėtros alternatyvas – maksimalių ir nuosaikių prioritetų. Pirmajame variante prioritetinių ir neprioritetinių teritorijų yra po 50 proc. Tačiau ir įsipareigojimai šiuo atveju Savivaldybei tektų maksimalūs. Nuosaikių prioritetų variantas numatytų, ką įmanoma per 10 metų laikotarpį įgyvendinti, prioritetinių zonų jame mažiau.

Dėl šių teritorijų dar bus diskutuojama su Savivaldybės skyrių vedėjais ir darbuotojais, o po trijų savaičių planuojamas kitas susitikimas su bendrojo plano rengėjais.


  2019-07-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt