P0

Vasara

Šiemet tėvai atostogų metu pajūryje elgiasi atsakingiau (1)

Atvira Klaipėda

Greta Bliutaitė, Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė
2019-07-25


Vasara – atostogų metas. Neretas Lietuvos gyventojas renkasi poilsį Lietuvos pajūryje.

Tiems, kam patinka siautulinga aplinka, atostogauja Palangoje, labiau mėgstantys ramybę – Šventojoje. Nors šiemet pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus Palangos miesto savivaldybės teritorijoje negaunama daugiau nei praėjusiais metais, bet vis dar išlieka tendencija, kad atvykę į kurortą tėvai pamiršta atsakomybę ir pareigą tinkamai rūpintis atžalomis.

Palmiros Mart nuotr.

Vaiko teisių specialistai pataria, kaip elgtis, kad atostogos būtų smagios ir paliktų kuo geresnius prisiminimus visiems šeimos nariams.

„Džiugina tai, kad šiais metais pranešimų skaičius apie galimus vaiko teisių pažeidimus nedidėjo. Manome, kad tam įtakos turėjo įsigaliojusio Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimas bei žiniasklaidos priemonėse skelbiama informacija apie Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos veiksmus, užtikrinant vaiko teisių ir laisvių gynimą bei apsaugą. Net per vienas didžiausių kurorto švenčių, tokių kaip vasaros sezono atidarymas ir Joninės nebuvo užfiksuota vaiko teisių pažeidimų ar nepriežiūros atvejų šeimose, atvykusiose pailsėti iš kitų savivaldybių ar gyvenančių Palangos mieste“, – sako Ilona Lingytė, Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Palangos mieste.Pasak I. Lingytės, iki vaiko teisių apsaugos sistemos reformos buvo gaunama kur kas daugiau pranešimų iš policijos bei kitų asmenų apie paliktus, pasiklydusius, paimtus iš neblaivių tėvų, valkataujančius bei elgetaujančius vaikus, atvykusius iš visos Lietuvos, kuriais vaiko teisių apsaugos specialistai turėjo skubiai pasirūpinti, suteikiant jiems saugią aplinką.

Patarėjos teigimu, dažniausiai susiduriama su netinkama vaikų priežiūra, tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu ir smurto artimoje aplinkoje atvejais. Be to, pastaruoju metu didėja pranešimų skaičius apie pažeidžiamas vaiko teises bendravimo su skyrium gyvenančiu tėvu ar motina atvejais. Pastebima, kad daugėja sudėtingų situacijų, kai tėvai negeba geranoriškai susitarti dėl atskirai gyvenančio tėvo ar motinos susitikimų su vaiku. Dažnai pamirštama, kad prioritetas yra vaiko gerovė ir pirmiausiai turi būti užtikrinami vaiko interesai, jo teisė maksimaliai bendrauti su abiem tėvais, jeigu tai neprieštarauja vaiko interesams.

„Atvykusiems į kurortą tėveliams patariame net trumpam nepalikti vaikų be priežiūros, ypač mažamečių, paisyti maudymosi jūroje taisyklių, nevartoti viešoje vietoje alkoholio“, – pataria I. Lingytė.

INFORMACIJA 

Palangos miesto savivaldybėje nuo 2019 m. birželio 1 d. iki liepos 23 d. gauta 10 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Iš jų 5 atvejais vaiko teisių pažeidimų nenustatyta, 5 atvejais nustatytas pirmasis grėsmės vaikui lygis. Tuo tarpu nuo 2018 m. nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d. iš viso gauta 17 pranešimų. Iš jų buvo 4 atvejai, kai vaiko teisių pažeidimų nenustatyta, 12 atvejų nustatyti galimi nesmurtiniai vaiko teisių pažeidimai, 1 – nustatytas galimas smurtas prieš vaiką. Per praėjusią vasarą nustatyti 8 pirmojo grėsmės lygio vaikui atvejai, 1 – antrojo grėsmės lygio, 8 atvejais grėsmės vaikui lygis nenustatytas.


  2019-07-25

  Vienas komentaras apie “Šiemet tėvai atostogų metu pajūryje elgiasi atsakingiau”

  1. AvatarGerda (IP: 188.69.209.76)

   Su vaikais i Palanga vaziuoti net nezinau ar yra tikslas. Mano nuomone tai kurortas audringam jaunimui. Bent mes gimus vaikams ne karto nebuvome, norisi atokesnes ir ramesnes vietos ne tik del saves, bet kad ir kitiems vaikai netrukdytu. Tad dazniau renkames kaimo turizma https://www.atostogoskaime.lt/kaimo-turizmas-kauno-rajone-sodybos-kaune/ isbandeme jau ne viena varianta. Prie juros taip pat naudinga, bet renkames ramesne vieta nei Palanga

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt