P0

Politikų tribūna

Siūlo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-25


Klaipėdietis parlamentaras Eugenijus Gentvilas kartu su partijos kolege Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo nutarimo projektą dėl priešlaikinių Seimo rinkimų surengimo. Apie tokią galimybę asmeniškai laišku informuotas ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak Eugenijaus Gentvilo ir Vikorijos Čmilytės-Nielsen, iki eilinių Seimo rinkimų likęs laikas, labai realu, taps darbo imitavimo, pusinių sprendimų, išlaidavimo ir „dovanų“ dalijimo saviems laikotarpiu, kuris diskredituotų ne tik konkrečią dabartinę valdžią, politikus, bet ir politiką apskritai.

„Žmonės tikisi sėkmingų ir realius pokyčius lemiančių darbų iš dviejų Lietuvos valstybės valdžios šakų: Seimo ir Vyriausybės. Tačiau jos savo (ne)veikimu atsidūrė krizėje, iš kurios išlipti neturi nei plano, nei valios, nei įgaliojimų. Nekalbant apie naujus ir sudėtingus politinius klausimus. Užsisukę „valstietiškuose“ karuose, valdantieji prioritetu iškelia asmenines politines pergales, o ne valstybės ir jos žmonių ateitį. Valdančiąją koaliciją bandančios išsaugoti politinės jėgos vien per šiuos metus vykusius savivaldos, europarlamento ir prezidento rinkimus patyrė politinius pralaimėjimus, negavusios pakankamo tautos pasitikėjimo savo politinėms darbotvarkėms. Tolimesnis Vyriausybės programos vykdymas būtų nedemokratiškas tautos valios ignoravimas.

Šiuo metu didžiausios Seimo valdančiosios koalicijos frakcijos pagrindinis rūpestis – kaip pakeisti jos pačios deleguotą parlamento vadovą Viktorą Pranckietį. „Valstiečių“ frakcija byra akyse, kita frakcija skolinasi jos žmones, kad gebėtų egzistuoti. Koalicijos teikiamas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis viešai deklaruoja, kad reikėtų remtis ne valdančiųjų, o didžiausios opozicijos frakcijos palaikymu. Akivaizdu, kad neturėdama aiškios Seimo paramos, formuojama Vyriausybė neturės galimybių būti tvirta, inicijuoti mūsų valstybei būtinų sudėtingų pokyčių, veikti aiškiai ir skaidriai. Meluotume ir sau, ir Lietuvos žmonėms, kad yra bent menka tikimybė sukurti Vyriausybę, turinčią jėgos ir motyvacijos imtis pribrendusių iššūkių valstybėje”, – rašoma šių parlamentarų pranešime.

Anot jų, mažiausia, kuo atsakingi politikai šiuo metu gali atsilyginti Lietuvos žmonėms, „tai suteikti progą neprarasti dar 1,5 metų su silpna Vyriausybe ir trapia, besiblaškančia dauguma Seime”.

Pasak E. Gentvilo ir V. Čmilytės-Nielsen, iki eilinių Seimo rinkimų likęs laikas, labai realu, taps darbo imitavimo, pusinių sprendimų, išlaidavimo ir „dovanų“ dalijimo saviems laikotarpiu, kuris diskredituotų ne tik konkrečią dabartinę valdžią, politikus, bet ir politiką apskritai.

„Taip būtų išpurenta dirva žmonių nusivylimui ir galimai populistinių, radikalių idėjų sėkmei ateinančiuose rinkimuose”, – mano parlamentarai.

Esą vienintelė racionali išeitis iš dabartinės politinės situacijos – pirmalaikiai rinkimai.


  2019-07-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt