P0

Fotoreportažai, Sportas

Jūros šventė prasidėjo mažiausių jachtų varžybomis „Pagauk optimizmą”

Agnė Bukartaitė
2019-07-26


Didžiausiu 60-osios Jūros šventės optimistu Dangės upėje tapo buriuotojas Rimantas Stropus, nepalikęs mažiau patyrusiems konkurentams jokių vilčių azartiškoje regatoje Dangės upėje, kuri vyko jau antrus metus. Šiemet dalyviai varžėsi dėl galimybės išplaukti su sportinio buriavimo flagmanu – legendine jachta „Ambersail”.

Neringos Rimgailės nuotr.

Jūrinėje inžinerinėje pramonėje Klaipėdoje dirbantis R. Stropus prisiminė metus, kuomet būdamas mažas šioje upėje per Jūros šventes kaip ir šiandien gaudydavo vėją.

„Prisimenu, kaip Dangėje prieš 35 metus Jūros šventės metus buvo tokia tradicija. Mes, jaunieji buriuotojai, plaukdavome optimistais iš Smiltynės, kad burėmis užpildytume miestą. Ši diena buvo savotiškas deja-vu”, – sakė Rimantas Stropus.

Klaipėdos krašto buriavimo mokykla „Žiemys”, kviesdama žinomus Klaipėdos uosto, verslo, kultūros ir politikos žmones, siekia parodyti, kad buriavimo sportas Klaipėdoje gyvas ir Jūros šventės metu jis grįžta į miesto širdį su mažiausiomis optimist klasės jachtomis.

Po dviejų plaukimų, kuriuose dalyvavo 14 drąsių, tačiau meistriškumo dar neįgijusių buriuotojų naujokų, paaiškėjo šeši finalininkai. Tarp trijų geriausių pateko ir žinoma balerina Inga Briazkalovaitė, kuriai pavyko aplenkti nemažą vyrų kompaniją. Inga dramatiškame finale iškovojo antrąją vietą.

„Išplėšiau antrą vietą, tai net pasvajot nebuvo įmanoma, nes vyrai jau buvo plaukę, gyvena Klaipėdoje, mokėsi nuo mažumės ir tikrai išbandę tokius dalykus. Labai džiaugiuosi, negalima taip sakyti, bet kaifas”,- kalbėjo Inga Briazkalovaitė.

Trečias liko jūriniu logistikos verslu užsiimantis buriuotojas, vėjo aitvarų mėgėjas Artūras Šimanskij.

„Jeigu optimizmo yra, tai ir vėjo yra”, – šmaikštavo Artūras.

Į lemiamą finalo kovą taip pat pateko „Klaipėdos naftos” ir „Limarko” atstovai. Tačiau niekam nepavyko priartėti prie lyderio.

Finale garbingai kovėsi ir Jūros šventės rengėjams atstovavo dar viena moteris – Violeta Ulevičienė. Baltas bures į Klaipėdos miestą atplukdanti ir projektą „Baltic sail” koordinuojanti moteris antrą kartą sėdo į optimisto laivą.

„Gal ir antrą kartą būčiau tarp lyderių, bet buvo gėda aplenkti Vakarų laivų gamyklą, ten juk buriuotojas, kaip jis grįžtų į darbą?” – juokavo V. Ulevičienė.

Į finalinį plaukimą nepateko politikai – Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir Klaipėdos savivaldybės tarybos sekretorius Modestas Vitkus. Jie susigrūmė tarpusavy, tačiau namų sienos vėjo daugiau įpūtė į M. Vitkaus burę. Finalui pasiekti politikams pritrūko patirties.

Varžybų nugalėtojas Rimantas Stropus pagal nerašytą buriuotojų taisyklę buvo išmaudytas Dangės upėje. Jo pavyzdžiu upės vandens temperatūrą išbandė Inga Briazkalovaitė ir Artūras Šimanskij. Pagrindiniu prizu – plaukimu Baltijos jūra su legendine jachta „Ambersail” nugalėtojas žadėjo pasidalinti su visais varžybų dalyviais.

Neringos Rimgailės nuotr.


2019-07-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt