Senamiestyje sumažės „vaiduoklių“

Miestas, Svarbu
Gretė Maziliauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-07-26

Metų metus Klaipėdos senamiestyje akis badę du pastatai „vaiduokliai“ Daržų g. 14 ir Didžiosios vandens 28A pagaliau sulaukė rankų. Po poros mėnesių statybininkai turėtų pradėti darbuotis ir gretimame, tvora jau aptvertame 26 numeriu žymimame pastate.

Pastatą Didžioji vandens g. 26 šį mėnesį įsigijusios UAB „Minestas“  vadovas Andrius Eidukevičius teigė, kad įmonė pirmiausiai nori išvežti šiukšles, o realių darbų – pastato kapitalinio remonto – pradžios galima tikėtis po poros mėnesių. Tuo metu greta esančiame pastate numeris 28, kurį valdo trys fiziniai asmenys – kol kas jokių judesių.

Pastatas Didžioji vandens g. 26 nuo šio mėnesio turi naujus šeimininkus, kurie iškart ėmėsi jį tvarkyti, o 28-aisis ir toliau lieka apleistas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Statybininkai jau kurį laiką darbuojasi 28A numeriu pažymėtame statinyje, kurio vienas iš savininkų yra architektas Adomas Skiezgelas. Architekto planuose numatyta įrengti tėvo ir visos šeimos menininkų darbų galeriją. Jis teigė, jog taip pat nori ir apsigyventi tame name, todėl dabar tvarkosi.

„Visko buvo – ir degė jis, kurį laiką negalėjom nieko padaryti. Dabar pardavėm butą ir norim imti ir padaryti jį. Norime ten apsigyventi“, – sakė pašnekovas.

Didžioji vandens g. 28A. Martyno Vainoriaus nuotr.

A. Skiezgelas pagrindinius darbus norėtų padaryti jau šiemet.

Architektas papasakojo, jog šalia esantys kaimynai turi savo pastatų rekontravimo projektus ir yra laukiama darbų pradžios. Architektas dėl Didžiojoje Vandens gatvėje esančio pastatų komplekso nusiteikęs optimistiškai – viliasi, jog „kompleksiukas“ bus atgaivintas vienu metu.

Pradėtą rekonstruoti Daržų g. 14 namą nuo šių metų pavasario valdo penki fiziniai asmenys. Susisiekus su anksčiau pastato rekonstrukciją rengusiu architektu Stanislovu Lukšu, jis teigė nieko nežinantis apie naujųjų šeimininkų planus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šis pastatas yra datuojamas 1773 metais. Jis turi vėlyvojo baroko stiliaus bruožų, būdingų Klaipėdos gyvenamiesiems namams. Pastato pirmajame aukšte buvo įrengta pašto ekspedicija bei kontora, kuri veikė iki 1796 m. Kiti aukštai buvo gyvenamieji.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Senamiestyje atstatys nedidelį gyvenamąjį namą

Senamiestyje, sklype Daržų g. 5, rengiamasi atstatyti vieno buto gyvenamąjį namą, kuris buvo nugriautas praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Projektuotojų vizualizacija ...
2024-07-02
Skaityti daugiau

Miestas

Dėl statybų senamiestyje koreguos gatvės remonto planus

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad sklypuose šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Nuomonės

Pasigedo kamšalynės senamiestyje 

Kaip iš giedro dangaus nukrito miestą valdančiųjų sprendimas užkišti Klaipėdos senamiestį transportu. Matyt, šiuo metu miesto taryboje esantys gamybininkai pramonininkai ...
2024-06-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This