P0

Uostas ir jūra

Tarptautiniame forume Klaipėdoje – tvarios jūrų ekonomikos temos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-26


Rugsėjo 18–20 dienomis uostamiestyje vyks 27-asis tarptautinis Baltijos jūros regionų forumas. Pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos miesto vardo siekiančiai Klaipėdai šis forumas yra išskirtinė galimybė atkreipti dėmesį į visam Baltijos jūros regionui aktualias tvarios jūrinės ekonomikos ir mėlynojo augimo temas, tampant svarbių dialogų ir pokyčių iniciatore. Taip pat forume bus nagrinėjami bendradarbiavimo ir regioninės politikos stiprinimo klausimai.

Prieš tai forumas vyko Gdanske. Organizatorių nuotr.

Šių metų forumo tema –  „Tvari jūrų ekonomika – BSSSC regionai, formuojantys mėlynosios ekonomikos ateitį Baltijos jūros regione“. Kasmetinį Baltijos jūros regionų forumą uostamiestyje organizuoja asociacija „Klaipėdos regionas“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir Rytų Norvegijos apskričių sąjunga. Skaičiuojama, kad forumas suburs kone 200 dalyvių iš 11 šalių.

Asociacija „Klaipėdos regionas“ forumo vėliavą perėmė iš Lenkijos Pomeranijos vaivadijos.

„Lietuvai bei Klaipėdos regionui šis tarptautinis forumas – tai puiki galimybė pristatyti Klaipėdos regiono vardą Baltijos jūros šalių kontekste bei už jo ribų, kartu spręsti iššūkius, aptarti itin svarbius regiono ateities klausimus. Šis renginys turi didžiulės reikšmės visai valstybei, o Klaipėdos regionui tai yra itin svarbi galimybė atstovauti savo šaliai. Forume bus paliestos skirtingos tematikos – nuo skaitmeninimo sprendinių iki turizmo klausimų, pristatyta mėlynosios ekonomikos svarba regionų augimui, skirtas dėmesys tarptautiniam bendradarbiavimui. Tikimės sukurti rezultatyvų dialogą tarp viešojo ir privataus sektoriaus bei taip sukurti pagrindą konkrečių idėjų ir realių pasiūlymų atsiradimui. Šis susitikimas taip pat svarbus atsižvelgiant į Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos peržiūrą ir būsimą naują finansavimo laikotarpį 2021–2027 metais. Džiugu, kad būtent mūsų regione apie tai kalbėsime“, – pranešime spaudai cituojama asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė Klaudija Kionies.

Uosto vidus kompas

„Artėjantis renginys neabejotinai taps vienu reikšmingiausių įvykių Klaipėdai, siekiančiai savo užsibrėžtos strategijos įgyvendinimo, tad džiaugiamės ir jaučiame didelę atsakomybę prisidėdami prie šio forumo organizavimo. Renginys turėtų tapti puikia platforma Klaipėdai akumuliuoti daug vertingos patirties, aktualijų, vertingų kontaktų, ir tuo pat metu plačiai paskleisti žinią apie savo ambicijas“, – cituojamas ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

INFORMACIJA

Kasmetinis forumas yra Baltijos jūros valstybių subregioninio bendradarbiavimo (BSSSC) platformos renginys. BSSSC – tai aktyviai Europos Parlamente Briuselyje veikianti politinė platforma. Ji yra svarbi Baltijos jūros valstybių tarybos partnerė, atstovaujanti regiono interesus ES institucijose bei šalių vyriausybėse. BSSSC forumas suburia aukščiausio nacionalinio ir regioninio lygmens institucijų vadovus, ES institucijų vadovus, vietos administracinio lygmens bei jaunimo atstovus aptarti aktualius regiono klausimus bei prisidėti prie regionui svarbių sprendimų priėmimo. Taip pat priimama rezoliucija, kuri išsiunčiama Europos Sąjungos institucijoms.

BSSSC skatina jaunimo įsitraukimą į platformos vykdomas veiklas, tad ir šiemet prie forumo prisijungs jaunimo atstovai iš visų Baltijos jūros regiono šalių, kurie susitiks rugsėjo 16–20 dienomis. Susitikime bus kalbama apie tvarumo svarbą, jaunimo poreikius pakrančių ir jūrų turizme, galimybes turizmo sektoriuje išvengti sezoniškumo.

Forumo dalyvių registracija vyksta iki rugpjūčio 30 d. Taikomas dalyvio mokestis.

Forumo programa ir registracijos forma ČIA.


2019-07-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt