P0

Fotoreportažai, Sportas

Pasiektas Lietuvos drezinų greičio rekordas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-27


Jubiliejinė 60-oji Jūros šventė stebina ne tik svečių gausumu, bet ir programos įvairumu. Šeštadienį Klaipėdos geležinkelių stotyje bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kvietė uostamiesčio svečius į neeilines varžybas – drezinų ralį. 

Organizatorių nuotr.

Jame iš viso varžėsi 8 komandos, kurias sudarė po tris narius. Lenktynės vyko atkrintamųjų varžybų principu – dalyviai rungėsi komanda prieš komandą, kur nugalėtojai pateko į kitą etapą, kol buvo išsiaiškinta pajėgiausia ekipa.

Iškart po varžybų pirmą kartą savo jėgas ant drezinų išbandė galiūnai Mindaugas Jaras ir Dainius Repšys. Žiūrovų akivaizdoje galiūnai pasitelkdami savo raumenų jėgą fiksavo Lietuvos drezinų greičio rekordą. Jie 100 metrų trasą drezinomis įveikė per 14,78 sekundžių.

Po rekordinio pasivažinėjimo drezinomis galiūnų laukė dar sunkesnė užduotis – kiekvienas jų tempė 135 tonas sveriantį „Siemens“ lokomotyvą.

Drezina – savaeigis geležinkelio vežimėlis, skirtas važiuoti bėgiais ir pervežti geležinkelio darbuotojus spręsti tarnybinius reikalus. Dabartinės sunkiosios drezinos paprastai turi sukabinimo įrangą ir tolimais nuotoliais gali būti pervežtos prikabintos prie traukinio.

INFORMACIJA 

Drezinos pavadintos Karlo Draiso garbei, kuris 1817 m. išrado dviejų ratų dviračio tipo sėdimąjį didelį paspirtuką, kitaip vadinamą paspirtą. Ši transporto priemonė – šiuolaikinio dviračio pirmtakas. Pradžioje drezinomis vadino būtent tokius paspirtus, o vėliau ir geležinkelio drezinas.

Trumpesniais atstumais drezinos rieda varomos žmogaus (ar kelių žmonių) raumenų darbo jėga.


  2019-07-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt