P0

Kriminalai ir nelaimės

Keturi lietuviai ir vienas rusas turės atsakyti ne tik už kontrabandą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-29


Šių metų birželio 8 dieną prie sienos su Rusija pasieniečiams įkliuvo grupė asmenų su kontrabandinių cigarečių kroviniu. Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardos saugomame pasienio ruože buvo surengta operacija, kurios metu buvo užfiksuoti Nemuno upe pripučiama motorine valtimi be registracijos numerių plaukiantys du asmenys. Valtis buvo prikrauta dėžių su cigaretėmis.

29 metų Rusijos pilietį pareigūnai sulaikė, kitas asmuo iššoko iš valties. Po kelių dienų upėje buvo rastas vyro lavonas, nustatyta, kad tai pasieniečių bandytas sulaikyti asmuo. Kitų asmenų, siejamų su šia nusikalstama veika, sulaikymas vyko sausumoje. Vienas jų šiuo metu už analogišką nusikalstamą veiką bausmę atlieka Pusiaukelės namuose.

Per kiek daugiau nei mėnesį Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Rokanskienė drauge su Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos  gabenimo, neteisėto disponavimakcizais apmokestinamomis prekėmis ir neteisėto valstybės sienos perėjimo ir bylą perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Baudžiamojon atsakomybėn patraukti 5 asmenys.

Du įtariamieji teismo laukia suimti, kitiems asmenims skirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Kaltinamieji yra 22-38 metų amžiaus vyrai, iš jų 4 Lietuvos, vienas – Rusijos pilietis. Lietuviai po kelis kartus jau teisti ir už analogiškas nusikalstamas veikas, ir už plėšimus, vagystes bei kitus nusikaltimus. Užsienietis iki šiol teistas nebuvo.


  2019-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt