P0

Kultūra

Klaipėdos etnokultūros centre – keramikos dirbtuvės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-07-29


Klaipėdos etnokultūros centro dirbtuvėse nuo rugpjūčio 5 d. prasidės projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ keramikos užsiėmimai, kuriuose galima susipažinti su juodosios keramikos amatu, nusilipdyti indą ar išmokti žiesti žiedimo rateliu.

Juodoji keramika – vienas seniausių molio degimo būdų. Nuo viduramžių buvusi ypač populiari juodoji keramika, šiandien daugelyje Europos šalių yra išnykusi, o Lietuvoje tik retas iš meistrų užsiima šiuo amatu ir moka paprastą molį paversti juodos metalo spalvos ir unikalaus skambėjimo kūriniais. Šia technologija degti indai laikomi pačiais ekologiškiausiais, nes jiems pagaminti nenaudojami jokie dažai ar glazūros.

Užsiėmimai „Lipdymas. Juodoji keramika“, vyks pirmadieniais 17.30 – 19 val. Jų metu dalyviai susipažins su juodosios keramikos istorija, paplitimu Mažojoje Lietuvoje, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdu, mokysis lipdyti ir dekoruoti indą. Pageidaujantys išmokti žiesti gali registruotis į individualius mokymus, kurie vyks pirmadieniais sutartu laiku. Būtina išankstinė registracija tel. 8 46 410108

Keramikos užsiėmimai vyks iki pat žiemos. Rudenį planuojami ne tik juodosios, bet ir glazūruotos keramikos užsiėmimai, istorinių, etnografinių indų ekspozicija.

Projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-07-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt