P0

Sportas

Klaipėdos futbolas: iššūkių netrūksta

Erikas Petrikas, „Atviros Klaipėdos" praktikantas
2019-07-30


Antradienį susitikusiems uostamiesčio merui Vytautui Grubliauskui ir Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentui Rimantui Žvingilui teko kalbėtis ir gana skaudžia tema – nuo kito sezono viena Klaipėdos futbolo mokyklų neturės galimybės dalyvauti Elitinėje lygoje.

„Šį sprendimą priėmė Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto nariai. Galbūt šis sprendimas buvo drastiškas, tačiau jeigu mes norime permainų, sistemos įvedimo, mes turime kažkiek keistis“, – po susitikimo „Atvirai Klaipėdai” sakė  R. Žvingilas.

„Manau, kad žingsnis po žingsnio ir būsime išgirsti ir Klaipėdos futbolas bus atgaivintas – tiek „Atlantas“, tiek futbolo mokykla“, – sakė Rimantas Žvingilas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot jo, kalbėta ir apie tai, kad kol kiti miestai toliau sėkmingai statosi maniežus, Klaipėdoje didesnės iniciatyvos šiuo klausimu vis dar trūksta.

„Manau, tikrai yra įrodyta, jog maniežai yra reikalingi. Kaunas pasistatė du maniežus, Vilnius pasistatė dar vieną maniežą, net Šiauliai turi projektą. Klaipėdoje ne vieneri metai yra kalbama apie maniežus, bet nežinau dėl kokių priežasčių nepavyksta to įgyvendinti. Manau, jog turime atrasti vietą maniežui, kadangi tai nėra grandiozinis projektas. Galimas net ir pigesnis variantas, kuris yra vadinamas „burbulu“, bet aš būčiau linkęs, jog maniežas būtų pilnų matmenų, su administracinėmis patalpomis, ten galėtų įsikurti ir federacija. Tai vienas mano tikslų, kurį norėčiau įgyvendinti“, – pasakojo R. Žvingilas.

„Rugpjūčio mėnesį planuojame platesnio formato susitikimą su Sporto skyriaus vadovais, Ugdymo departamento direktore. Platesnius infrastruktūros klausimus reikia aptarti profesionalių specialistų rate, o po pokalbių su specialistais bus galima kalbėti apie naujų infrastruktūrų perspektyvas“, – savo ruožtu sakė V. Grubliauskas.

Nepilnus metus Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo prezidento poste esantis R. Žvingilas tikino, jog viskas yra kiek sunkiau, nei įsivaizdavo.

„Dirbdamas šiose pareigose pastebėjau visokių poslinkių, bet, kaip sakoma, žingsnis po žingsnio. Iš tikrųjų galvojau, jog bus kiek lengviau, tačiau tai tikrai nėra toks paprastas darbas – daug komunikacijos su įvairiais žmonėmis, įvairiomis bendrovėmis. Manau, kad žingsnis po žingsnio ir būsime išgirsti, ir Klaipėdos futbolas bus atgaivintas – tiek „Atlantas“, tiek futbolo mokykla“, – sakė R. Žvingilas.

„Tai, kad žmogus atėjo iš bendruomenės, situaciją suvokiantis savo kailiu, savo kojomis ir savo patirtimi – tai yra privalumas Klaipėdos futbolui. Kita vertus, daug ką lemia asmeniniai ryšiai su Lietuvos futbolo federacijos prezidentu Tomu Danilevičumi ir kitais federacijos nariais. Tas ryšys, tie kontaktai yra pakankamai geri, o kiek tai naudos duos futbolui – pamatysime ateityje. Galiu drąsiai teigti, jog atėjus R. Žvingilui pati situacija Klaipėdos futbole nepablogėjo. R. Žvingilui taip pat pavyko išsaugoti Klaipėdos „Atlantą“, kas išties yra didžiulis darbas“, – dėstė V. Grubliauskas.


  2019-07-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt