P0

Svarbu, Verslas

Karštas vanduo ir gyvatukas: rugpjūtis pratęsė tendenciją

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-08-01


Klaipėdoje ir Gargžduose jau penktą mėnesį nepertraukiamai fiksuojama tendencija, kai už šilumos energiją (šiuo metu naudojamą karštam vandeniui ruošti ir gyvatukams šildyti) tenka mokėti gerokai mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

Palmiros Mart nuotr.

AB „Klaipėdos energijos” valdyba nustatė, kad rugpjūtį šiluma kainuos 2,7 ct/kWh be PVM. 2018-ųjų rugpjūtį šiluma kainavo 3,65 ct/kWh arba 26 proc. daugiau. Šią liepą „Klaipėdos energijos” klientai turėjo mokėti 3,08 ct/kWh arba 14 proc daugiau.

Kaip ir praėjusį rugpjūtį, visą reikiamą šilumą uostamiesčiui pagamins tik du tie patys nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG) – „Miesto energija” ir iš atliekų deginimo jėgainę valdanti „Fortum Klaipėda”. Pirmoji pasiūlė 0,35 ct/kWh tarifą, antroji – 0,38 ct/kWh. Abiejų šių NŠG apetitai dabar yra daugiau nei 40 proc. mažesni lyginant su praėjusių metų tarifais.

Už borto, kaip ir pernai, liko šilumą už 0,39 ct/kWh siūliusi „Klaipėdos mediena”, šimtąja centro dalimi didesnę kainą pasiūlę „Klaipėdos baldai”, 0,48 ct/kWh pageidavusi bendrovė „Home group”. Skirtingai nei liepą pajamų už kelis kartus brangesnę nei konkurentų šilumą nebegaus „Pramonės energija”, pasiūliusi 2,34 ct/kWh tarifą. Liepą iš jos šiluma dar buvo superkama, nes kurį laiką dėl planinio remonto nedirbo „Fortum Klaipėda”.

Jei rugpjūtį būtų reikėję dirbti „Klaipėdos energijos” biokuro katilams, juose pagaminta šiluma būtų buvusi brangiausia – 2,43 ct/kWh.


  2019-08-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt